Image

3. Havalimanı hangi semtte?

3872

Çalışmaları hızla devam eden 3. Havalimanı hangi semtte sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Atatürk Havalimanı’nın yerini alacak 3. Havalimanı nerede diye merak ediyorsanız bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye’nin 3. Havalimanı nerede sorusu tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Dünyanın en büyük havalimanları arasında yerini alacak 3. Havalimanı, yıllık yolcu kapasitesi ile Atlanta Havalimanını dahi geride bırakacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı noktasında olacak olan ve İstanbul içinden ulaşımın rahat sağlanacağı bir noktada konumlanıyor. 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilecek yeni havalimanı, Avrupa Yakası’nın Karadeniz kıyısına yakın bir bölgede bulunuyor.

Projeland'i incelemek için tıklayın

3. Havalimanı nerede?

3. Havalimanı hangi semtte yer alacak diye soran vatandaşlar için Avrupa yakasında Karadeniz kıyısındaki bölgede yer alacağını söyleyebiliriz. Havalimanı, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında 76.5 kilometrekare alana inşa ediliyor. Ayrıca, Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağında ve Terkos Gölü’ne yakın bir alanda son hazırlıkları yapılıyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yoğunluğu ve kapasite yetersizliğine çare olacak 3. Havalimanı çalışmaları 7 gün 24 saat aralıksız bir şekilde devam ediyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’nda sistemlerin test edilmesi amacıyla üniversite öğrencilerinin temsili yolcu olacağı üç büyük prova yapılacak. 15 Eylül’de başlayacak ve 3 gün sürecek provada 5 bin öğrenci işlemleri deneyecek.

3. Havalimanı ile ilgili diğer ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

3. Havalimanı’nda ilk uçuş ne zaman?

3. Havalimanı’nda provalar başlıyor

3. Havalimanı ulaşım hatları ve ücretleri

Projeland Facebook sayfasını takip edin