Image

Antalya'da en ucuz evler hangi ilçelerde?

71

Antalya, Türkiye’nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir turizm merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Her yaz milyonlarca turiste ev sahipliği yapan il, son yıllarda konut piyasası sürekli yükselen şehirlerimizden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Günümüzde 2.5 milyon insana ev sahipliği yapan turizm kentinde konut fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor musunuz? Antalya’da en ucuz evler hangi ilçelerde? sorusunun cevabı burada.

Bu içeriğimizde sizlerle Antalya’da en ucuz evler nereden alınır sorusunun cevabını paylaşacağız. Antalya’nın bazı ilçelerinde birim metrekare fiyatları gerçekten uygun. Şehir merkezine biraz uzak bölgeler olsa da Türkiye’nin diğer büyük şehirlerine göre çok ucuz bölgeler yer alıyor.

Listeyi hazırlarken Hürriyet Emlak’ta yer alan Detaylı Emlak Endeksi verilerinden faydalandık. İlçelerin 12 aylık ortalamalarını sizlerle paylaşacağız. Diğer yandan, Antalya’da en ucuz evler seçilirken metrekare fiyatı 2000 TL’nin altındaki ilçeleri almaya özen gösterdik.

İşte Antalya’da en ucuz evlerin bulunduğu ilçeler:

Projeland'i incelemek için tıklayın

Elmalı

İl merkezine uzaklığı 100 km ve deniz kıyısına uzaklığı 60 km olan Elmalı, içerisinde 60 mahalle bulunan bir ilçe. Ekonomisi daha çok tarıma dayanan Elmalı, Türkiye’nin elma üretiminin yaklaşık yüzde 10’unu karşılıyor,sebze ve meyve üretiminde önemli üretim merkezi olarak dikkat çekiyor.

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.176 TL olarak görülüyor.

Antalya Elmalı en ucuz evler

Korkuteli

Antalya’nın Kuzeybatısında ve 60 km uzağında bulunan Korkuteli, doğu kesimindeki Güllük Dağı Milli Parkı zengin doğal ve tarihsel değerleriyle önemli bir gezi ve tatil alanı olarak dikkat çekiyor.

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.261 TL olarak görülüyor.

Antalya Korkuteli en ucuz evler

Finike

Finike ilçesi konum itibariyle günümüzde “Teke Yarımadası” eski çağda ise Likya olarak adlandırılan bölgede bulunuyor. Türkiye’nin en büyük en güzel limanlarından birine sahip olan ilçede konut fiyatları da oldukça uygun.

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.424 TL olarak görülüyor.

Antalya Finike en ucuz evler

Kumluca

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.549 TL olarak görülüyor.

Antalya Kumluca en ucuz evler

Kepez

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.604 TL olarak görülüyor.

Antalya Kepez en ucuz evler

Döşemealtı

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.737 TL olarak görülüyor.

Antalya Döşemealtı en ucuz evler

Gazipaşa

Son 12 aylık ortalamaya bakıldığında birinci el ve ikinci el satışlarda ilçede metrekare fiyatları 1.762 TL olarak görülüyor.

Antalya Gazipaşa en ucuz evler