Image

Balkon Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmaz 3 Unsur

212

Yaz aylarında nefes almak için ideal birer mekan sunan balkonların dekorasyonu da bir hayli önemli. Yılın önemli bir bölümünün akşamları arkadaş sohbetleriyle balkonlardan yükselen seslerle birlikte geçiyor. Balkonu dekore ederken dikkat edilmesi gerekenlerse yıl boyunca rahat etmenizi sağlıyor. İşte balkon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Projeland sayfasını ziyaret et

Oturma Grubunu Doğru Konumlandırın

Balkonda Doğru Mobilya Kullanımı

Eğer balkonunuz oturma grubu konulacak kadar genişse konumları doğru olmalı. Bahçe mobilyası kategorisine giren oturma gruplarınızı diğer komşularınızı rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırabilirsiniz. Örneğin; balkonun sağ tarafı karşı daireye bakıyor, sol tarafı ise parka bakıyorsa yüzünüz parka dönecek şekilde olmalıdır. Balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasında bulunan bir diğer nokta ise mevsimsel değişimlerdir.

Yaz akşamları her ne kadar tamamen açık balkonlar için ideal olsa da bahar aylarında esen rüzgardan etkilenmemek için balkonunuzu camla kapattırabilirsiniz. İster tek bir bölümü, isterseniz balkonunuzun tamamını cam balkon şeklinde kapattırın. Böylelikle sadece rüzgardan değil, toz ve kirden de arınmış olacaksınız.

Balkonlar Çiçeklensin

Balkonlar Çiçeklensin

Apartman dairelerinde oturanların en büyük hayali şehir yaşamının dışına çıkarak doğayla bütünleşmek ve günün stresini atmaktır. Balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasında bulunan mevsimlik çiçekleri balkon demirlerinden aşağı doğru sarkıtabilirsiniz.

Dilerseniz sarmaşıklarla balkon demirlerinin yemyeşil bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle çok küçük bir alan da olsa balkonlarınız nefes alabileceğiniz kaçış noktanız olacaktır. Meyve yetiştirmeyi seviyorsanız balkonunuzda çilek, limon, domates gibi meyveleri yetiştirebilirsiniz. Böylelikle günün stresini atarken hobi edinebilirsiniz.

Küçük ve Büyük Balkon Dekorasyonu Farkları

Küçük ve Büyük Balkon Dekorasyonu Farkları

Büyük balkonlarda oturma grubu ve orta sehpa eklenebilir. Aynı zamanda balkona saksıda çiçekler konulabilir. Küçük balkonlarda her bir metrekare hayati bir döneme sahip olduğundan çiçekler balkon demirlerinden sarkıtılmalıdır. Mobilyalarda minimalizm ön planda tutulmalıdır. Orta sehpa yerine balkon demirlerine asılabilen kompakt masalar tercih edilebilir.

Bu masalar açılıp kapanabildiğinden işiniz bittiğinde kendinize çamaşırlarınızı asmak için ekstra alan yaratabilirsiniz. Büyük balkonların bir bölümünün camla kapatılması mümkündür. Camla kapanan alan soğuk aylarda kış bahçesi olarak da kullanılabilir. Alana konulacak elektrikli bir şömine balkonun içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz bir keyif köşesine dönüşmesini sağlayabilir.

Benzer içeriklerimizi okumak için Dekorasyon kategorimizi takip edebilirsiniz.