Image

Beylikdüzü Satılık Konut Fiyatları 2018

424

İstanbul’un batıdaki yükselen ilçelerinden biri olan Beylikdüzü’nde satılık konut fiyatları 2018 yılında yine artıştaydı. Gecekondu yapılaşması olmayan ve düzenli yapısıyla dikkat çeken Beylikdüzü’nden ev almak isteyenler için fiyat analizi yaptık…

Beylikdüzü’nün hikayesi bilindiği üzere çok da eski değil. Toplu konut fikrinin ortaya çıktığı 1980’li yıllarda, dümdüz arazileri toplu konuta uygun bulunduğu için seçilmiş bir bölge. Beylikdüzü’ndeki planlı yapılaşmanın sebebi kooperatif tarafından 1987 yılında 11 bin adet konut yapılması. Aynı zamanda pek çok büyük proje hayata geçti ve istikrarlı büyüme yıllarca sürdü. Ucuz konut fırsatı yakalayan İstanbulluların git gide kalabalıklaştırdığı Beylikdüzü’nde fiyatlar yıllar içinde git gide yükseldi.

Beylikdüzü’nde ev fiyatları ne kadar?

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre; Beylikdüzü’nde satılık ikinci el ve birinci el konutların metrekare birim fiyatı ortalama 2 bin 681 TL mertebesine ulaştı. Bu da demek oluyor ki; Beylikdüzü’nde yaşamak isteyenler 100 metrekarelik bir eve ortalama 268 bin TL ödüyorlar. Tabii sıfır konut projelerinde fiyatlar biraz daha yüksek. Beylikdüzü satılık konut fiyatları 2018 yılında yüzde 7,36 oranında prim yaptı.

Beylikdüzü’nde kiralık ev fiyatları ne kadar?

Beylikdüzü’nde kiralık ev fiyatları ise metrekare bazında ortalama 11 TL. Beylikdüzü satılık konut fiyatları 2018 yılında artarken, kiralar da son bir yılda yüzde 3,03 oranında artış gösterdi. İlçedeki amortisman süresi ise 22 sene. Yani, ev aldığınızda kira geliriyle 22 sene sonra yatırımınızı geri alabiliyorsunuz.

Beylikdüzü’nün en pahalı yeri Sahil Mahallesi!

Beylikdüzü’nün denize kıyısı olan mahallelerinden biri olan Sahil Mahallesi bölgenin en pahalı yeri. Burada metrekare ortalama birim fiyatı 4 bin 94 TL’ye kadar ulaşmış durumda. Son bir yıllık fiyat artışı ise oldukça fazla. Burada konutlar bir yılda tam yüzde 25,82 oranında prim yapmış durumda.

Beylikdüzü’nün ikinci en pahalı mahallesi ise Marmara Mahallesi. Metrekare birim fiyatı burada 3 bin 210 TL ortalamasında. Marina ve çevresindeki restoranlar buranın değerini artırıyor. Son bir yılda fiyatlar yüzde 11,42 arttı.

Üçüncü en pahalı mahalle Kavaklı Mahallesi. Son bir yılda satılık konut fiyatlarının yüzde 9,88 arttığı Kavaklı Mahallesi’nde metrekare ortalama birim fiyat 2 bin 910 TL.

Beylikdüzü’ndeki En Popüler 10 Konut Projesi Burada

Beylikdüzü’nde en ucuz evler nerede?

Beylikdüzü’nün en ucuz mahallesi ise bin 763 TL’lik ortalama metrekare birim fiyatıyla Cumhuriyet Mahallesi. Son bir yılda fiyatlar burada yüzde 5,10 oranında düştü. Metrekare birim fiyatının 2 bin liranın altında olduğu bir diğer mahalle ise Beylikdüzü OSB. Son bir yılda fiyatlar yüzde 15,86 oranında arttı. Buna rağmen metrekare birim fiyatı hala 2 bin liranın altında ve bin 861 TL.

Konut projelerinde fiyatlar 250 bin TL’den başlıyor

Hürriyet Emlak Projeland verilerine göre ise; Beylikdüzü’ndeki konut projelerinde satılık konut fiyatları 250 bin TL’den başlıyor. Özellikle Sahil Mahallesi’ndeki projelerde satılık konut fiyatlarının 4 milyon TL’nin üzerine çıktığı görülüyor. Ancak bu konut tipleri genellikle 4 ve 5 odalı. Öte yandan Beylikdüzü, Hürriyet Emlak Projeland verilerine göre; İstanbul’da en fazla konut projesine sahip 4’üncü ilçe olma özelliğine sahip.