Image

Boş alanlar için akıllı dekorasyon çözümleri

92

Evlerimiz her ne kadar dolu dolu gözükse de göz ardı edemeyeceğimiz kadar boş alanlar da var. Eh, tabi ki odanın ortasındaki bir boşluktan bahsetmiyoruz, gözden kaçan boş alanlardan bahsediyoruz. Mutfak dolaplarınızla tavan arasındaki boşluk muhtemelen sizi rahatsız ediyordur. O alanlara tozlu poşetler yerleştirmek yerine dekorasyonun bir parçası haline getirebilirsiniz.

Romantik bir hava

Bu boşluklara biraz ışıltı eklemeye ne dersiniz? Hiçbir şey aydınlatmanın yarattığı romantik havayı yaratamaz. Güzel bir aydınlatma ile insanı içine çeken bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Kendiniz de yapabilirsiniz

Vitrinin üstündeki alandan faydalanmak için evde kendi kendinize yapacağınız veya satın alabileceğiniz çelenkleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu çelenkleri kapı süsü olarak veya duvar dekorasyonuna son noktayı koymak için de kullanabilirsiniz.

Depolama alanı yaratın

Dolapların üstünü depo olarak kullanıyorsanız bunu saklamak için perde asabilirsiniz. Böylece günlük yaşamda ihtiyaç duymadığınız eşyalarınızın yarattığı görüntü kirliliğinden de kurtulmuş olursunuz.

Dekorasyona hareket katın

Duvar kağıdıyla aynı tonlardaki aksesuarlarla dekorasyona hareketlilik katabilirsiniz.

Tablolara yer verin

Sanata düşkün bir kişiliğiniz varsa bu alanları sanat eserleriyle değerlendirebilirsiniz. Bütçenizi aşmadan sahip olabileceğiniz pek çok sanat eseri bulunuyor.

Kara tahtalar yardıma koşuyor

Liste yapmak pek çok işi kolaylaştırır. Dolapların üzerinde kalan boş alanları kara tahta boyasıyla boyayarak değerlendirebilirsiniz.

Yemek kitapları için yeni yerler

Mutfak dolaplarının üstünde kalan alanı değerlendirmenin en iyi yolu yemek kitaplarını yerleştirmek olabilir.

Seyahat planları dekorasyona karışıyor

Dünya kürelerine meraklıysanız bu alanı kürelerle doldurabilirsiniz.

Tel sepetler

Zarif bir görünüme sahip tel sepetleri bu alanlara yerleştirebilirsiniz.