Image

Çekmeköy ihalesinin galibi DAP Holding iştiraki oldu

374

Emlak Konut GYO tarafından Çekmeköy’de, toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazi için düzenlenen ihalenin kazananı DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı oldu.

İstanbul’un en yeşil ve en değerli lokasyonlarından Çekmeköy’de yer alan arsa için düzenlenen ihalenin 2. oturumu bugün gerçekleştirildi. Pazarlık-Açık Artırma-Kapalı Zarf bölümünü içeren oturuma beş firma katılım sağladı.

Kapalı zarf teklifi sonucunda 1 milyar 111 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifin sahibi olan Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı arazinin yeni sahibi oldu. Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel 355 milyon 552 bin TL olarak açıklandı.

Çekmeköy arsasına karma proje geliyor

Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı, Çekmeköy’de toplam arsa alanı 155 bin 56, toplam inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olan arsada karma proje geliştirecek.

Ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanlarının yer alacağı projede konut ve ticari alanların yüksekliği zemin + beş kat olacak şekilde planlanıyor.

Aynı ortaklık daha önce Nişantaşı Teşvikiye’de yer alan Marmara Üniversitesi kampüsü arazisi için gerçekleştirilen ihaleyi 1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle kazanmıştı.

İstanbul’un yükselen değeri: Çekmeköy

İhaleye özel olarak hazırlandıklarını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Çekmeköy, gerek ulaşım gerekse yeşil alanlarıyla İstanbul’un yükselen değeri. DAP Yapı olarak Çekmeköy bölgesinin yabancısı değiliz. 2000’li yıllarda Çekmeköy’ün tanınması ve gelişmesinde başrolü oynayan markaların başında geldik. Bu bölgede Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Space Center ve Centro Futura gibi çok özel projeleri hayat geçirdik” dedi.

Çekmeköy’deki En Popüler 10 Konut Projesi

Şehrin merkezinde doğayla iç içe muhteşem bir eser geliştireceklerini ifade eden Yılmaz, “Geçtiğimiz hafta çok istediğimiz Nişantaşı şimdi ise Anadolu Yakası’nın en önemli lokasyonlarından olan Çekmeköy için düzenlenen ihaleleri kazanmış olmaktan memnuniyet duyuyorum. İstanbul’un karmaşasından hem uzakta hem de birkaç dakikalık mesafe ile ulaşım ağlarına yakın olan bu bölgede her zaman olduğu gibi DAP Yapı kalitesi ve konforunu yaşatacağız” diye konuştu.

DAP Yapı konut projelerini incelemek için tıklayın