Image

Devlet Bankaları Konut Kredisi Faiz Oranını Yüzde 0.99’a İndirdi

8

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 oldu. Kredi faiz oranlarını güncelleyen banka, bugünden itibaren geçerli olmak üzere yeni faiz oranlarını açıkladı.

Banka tarafından gönderilen basın açıklamasında konut kredisi, tüketici kredisi ve kurumsal kredi faiz oranları detaylı olarak paylaşıldı.

Konut kredisi faiz oranını yüzde 0.99’a indiren Ziraat Bankası bununla da yetinmedi. 500 Bin TL’ye kadar çekilen kredilerde azami vade sayısı da 180 ay’a çıkarıldı.

Geçtiğimiz dönemde enflasyona endeksli konut kredisi sunan banka, yaptığı bu hamleyle de emlak sektörüne desteğini sürdürüyor.

Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası, 500 Bin TL’ye kadar olan 180 ay vadeli kredilerde aylık yüzde 0,99 faiz oranı uyguluyor. 500 Bin – 1 Milyon TL arasında olan 180 ay vadeli kredilerde de aylık yüzde 1,19 faiz oranı uygulayacağını açıkladı.

1 Milyon TL ve üzeri 180 ay vadeli kredilerde ise aylık yüzde 1,39 oranında faiz geçerli olacak.

Banka tarafından yapılan açıklamada, “Kredili çalışan konut sektörü firmaları, bu konuda Bankamız ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecektir” denildi.

Vakıfbank’ta Katıldı

Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranlarını indirmesinin ardından, bir diğer devlet bankası olan Vakıfbank’ta konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.99’a çekti.

Bu kapsamda banka, yarından itibaren geçerli olmak üzere, tutarı 500 bin liraya kadar konut kredilerine yönelik aylık faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1’in altına çekerek yüzde 1.49’dan yüzde 0.99’a indirdi.

Ziraat Bankası ile aynı hamleyi yapan Vakıfbank, tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan konut kredileri için aylık faiz oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19’a düşürdü. Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kredi kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Banka ayrıca kampanyaya katılan firmaların konut projelerinden ev satın almak isteyen bireysel müşteriler için faiz oranını 180 aya kadar aylık yüzde 0.79 olarak belirledi.

Halkbank Bugün Açıkladı

Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın ardından Halkbank da konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Banka tarafından yapılan açıklamayla birlikte, 180 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 oldu.

Emlak haberlerini okumak için tıklayın.