Image

Diriliş Ertuğrul Dizisi Nerede Çekiliyor?

310

Türkiye’nin en çok izlenen dizi Diriliş Ertuğrul’un nerede çekildiği, dizinin izleyicileri tarafından merak konusudur. Dizinin çekildiği mekan, dönemin ruhunu yansıtmasından ötürü izleyicilerin merakı da giderek katlanmaktadır. Riva ve Beykoz civarında çekilen Diriliş Ertuğrul için 2 tane plato kurulmuştur. Aslına uygun bir şekilde kurulan plato, neredeyse yeni bir şehir inşa ettirmektedir. Mekanın gerçekçiliği, izleyici kitlesinin her geçen gün daha fazla artmasını sağlamaktadır.

Engin Altan Düzyatan’ın başrolünü üstlendiği Diriliş Ertuğrul için şehir ortamından uzak bir doğa görüntüsü verilmektedir. Bu görüntü birçok dizi izleyicisinin dikkatini çekmekte ve Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor diye merak etmesine neden olmaktadır. Süleyman Şah Otağı ve 35 adet kadar çadır asıllarına uygun olacak şekilde dekor edilmektedir.

Projeland sayfasını ziyaret et

Diriliş Ertuğrul Seti Riva Nerede?

Diriliş Ertuğrul Seti Riva

Beykoz Kundura Fabrikası dizi için kullanılmakta ve dekor işlemi için birçok insan çalışmaktadır. İzleyiciye gerçek bir görüntü vermek isteyen Diriliş Ertuğrul yapımcıları, dekor için hiçbir masraftan kaçınmamaktadır. Dizinin bazı bölümleri için Beykoz Kundura Fabrikası kullanılmakla birlikte zaman zaman başka mekanlarda da çekilmektedir.

Mekanın tasarlanması için yaklaşık 250 kişi, gece gündüz demeden çalışmakta ve tarihi bir mekan hazırlamaktadır. Diriliş Ertuğrul seti Riva’da konsept sürekli değiştirilmekte ve çekilen yer daha gerçekçi hale getirilmektedir. Diriliş Ertuğrul’un setini gören dizi izleyicileri şaşkınlık geçirmekte ve mekanın bu kadar gerçeğe yakın tasarlanmasına şaşırmaktadır. Dizinin her sezonu, mekan için değişikliğe gidilmekte ve köklü değişimler yapılmaktadır.

Diriliş Ertuğrul Seti İçin İnşa Edilenler

Diriliş Ertuğrul Beykoz Seti

Set ne kadar gerçekçi hale gelirse, izleyici o kadar etkilenmekte ve setin gerçekçi bir mekanda çekilmesi için set alanına birçok yeni inşa gerçekleştirilmektedir. Arz odası, Halep Sarayı, zindanlar, konuk odaları, çadır ve tekkeler bu inşalardan birkaçıdır. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde de ilgi gören Diriliş Ertuğrul’un çekimi için set çalışanları titizlikle çalışmaktadır. 

Dizinin kostümleri ve mekanı ile dikkat çekmesi, set çalışanlarının büyük başarısıdır. Rating rekorları kılan Diriliş Ertuğrul’un çekimleri için büyük paralar harcanmakta ve dizi Türk dizi tarihinin en büyük prodüksiyonlarından biri olarak anılmaktadır. Dizinin ana oyuncularının yanı sıra birçok yardımcı oyuncu da dizide görev almaktadır.

Diriliş Ertuğrul nerede çekiliyor sorusuna en sade biçimde cevap vermeye çalıştık. Daha fazlasını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Benzer haberleri okumak için İpuçları kategorimizi inceleyebilirsiniz.