Image

Esenyurt Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

760

Günümüzde İstanbul’un en yoğun bölgesi neresi diye sorulduğunda Esenyurt semtinin adını sıkça duyarız. Konut projelerinin yoğunlaştığı ilçelerden biri olan Esenyurt, birbirinden kaliteli ve güvenli konutlara ev sahipliği yapıyor. Esenyurt konut projeleri 2018 yılında ne aşamada gelin birlikte inceleyelim.

Esenyurt konut projeleri, son yıllarda inşaat sektörüne yapılan yatırımların en güzel örneklerinden bazılarını içerisinde barındırıyor.

2018 Esenyurt konut projeleri pastadan payını fazlasıyla aldı ve ilçede birbirinden güzel projeler hayata geçti.

Bu güzel ilçedeki konut projelerini incelemeden önce öncelikle tarihini ele alalım.

Projeland sayfasını ziyaret et

Esenyurt Hakkında

19. yüzyılın başlarında Ekrem Ömer Paşa’ya ait çiftlik toprağında kurulan Esenyurt, daha sonra buranın hissedarlarından olan Eşkinozgillerden Eşkinoz adını almasıyla dikkat çekiyor.

Tam olarak 1967 yılında bugünkü adını alan yerleşme, günümüzde yüzbinlerce insana ev sahipliği yapıyor.

Eşkinoz Çiftliği’nde çalışanların oluşturduğu yerli halka 1920-1938 yıllarında Romanya ve Bulgaristan’dan göçenlerin katılımı ve son yıllarda iç ve dış göçlerle gelen nüfus, etnik yapının bugünkü halini almasını sağlıyor.

Esenyurt ilçesinin yerleşim yeri bütününe baktığımızda, Marmara Bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer aldığını görüyoruz.

Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunuyor.

Yüzölçümü 2 bin 770 hektar olan ilçe, 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmış, belediye teşkilatının kurulmasıyla da bölgenin gelişimi hızlanmıştır.

Esenyurt Mahalleleri

Esenyurt Mahalleleri

Esenyurt ilçesi hakkında küçük bir arama yaptığımızda 2015 yılında toplam 20 mahallenin bulunduğunu ve bu sayının şimdilerde 44’e çıktığını görüyoruz.

Esenyurt mahallelerini öğrenmek i‌çin birazdan sizinle bir liste paylaşacağız. Ancak öncesinde bir uyarıda bulunalım: Esenyurt’ta satılık daire ilanlarına bakacaksanız bu mahalleleri araştırmanız faydalı olacaktır.

Çünkü Esenyurt konut projeleri ve Esenyurt satılık daireleri bu mahallelerde yer alıyor ve insanlar yaşayacakları mahallenin güvenliği, sosyal imkanları ve diğer olanaklarını merak ediyor.

Aşağıdaki listeden Esenyurt mahalleleri listesini görebilirsiniz:

Esenyurt Mahalleleri
Akçaburgaz Mahallesi
Akevler Mahallesi
Akşemseddin Mahallesi
Ardıçlı Mahallesi
Aşık Veysel Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Bağlarçeşme Mahallesi
Balıkyolu Mahallesi
Barbaros Hayrettin Mahallesi
Battal Gazi Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi
Ekşinoz Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Fatih Mahallesi
Gökevler Mahallesi
Güzelyurt Mahallesi
Hürriyet Mahallesi
İncirtepe Mahallesi
İnönü Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Kapadık Mahallesi
Koza Mahallesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Mehterçeşme Mahallesi
Mevlana Mahallesi
Merkez Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi
Orhan Gazi Mahallesi
Osman Gazi Mahallesi
Örnek Mahallesi
Pınar Mahallesi
Piri Reis Mahallesi
Saadetdere Mahallesi
Selahaddin Eyyubi Mahallesi
Sultaniye Mahallesi
Süleymaniye Mahallesi
Şehitler Mahallesi
Talatpaşa Mahallesi
Turgut Özal Mahallesi
Üçevler Mahallesi
Yenikent Mahallesi
Yeşilkent Mahallesi
Yunus Emre Mahallesi
Zafer Mahallesi

Esenyurt Hastaneleri

Esenyurt Devlet Hastanesi

Esenyurt konut projeleri 2018 yılında hızla yükselirken, vatandaşların bir diğer merak ettiği konu da bölgedeki sağlık kuruluşlarının sayısı oluyor.

Esenyurt hastaneleri giderek gelişen bölgenin değerine değer katıyor ve hızla sayısı artıyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre, Esenyurt’ta 13 adet hastane yer alıyor.

Esenyurt projelerinin bulunduğu bölgelerde 2 devlet hastanesi ve 11 adet özel hastane olduğunu görüyoruz. Bunların tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

Esenyurt devlet hastaneleri: Esenyurt Devlet Hastanesi ve Kızılay Hastanesi

Esenyurt özel hastaneleri: Özel Doğa Hospital, Özel Elitium Tıp Merkezi, Özel Esencan Hastanesi, Özel Avrupa Tıp Merkezi, Özel Yeni Hayat Cerrahi Tıp Merkezi, Özel Mutlu Yaşam Tıp Merkezi, Özel Mediplus Tıp Merkezi, Özel Avrupagöz Esenyurt Göz Merkezi, Özel Çavuşoğlu Esenyurt Diyaliz Merkezi, Özel Reyap Hastanesi ve Özel Eslife Hastanesi.

Esenyurt Projeleri

Esenyurt Ev Fiyatları

Esenyurt konut projeleri fiyatları son zamanlarda vatandaşlar tarafından sıkça merak ediliyor. Bunun birkaç sebebi var, ancak en önemli sebebi bölgenin yeni yeni gelişiyor olması.

Diğer yandan Esenyurt konut projeleri 2018 yılında yatırım değeri olarakta fazlasıyla dikkat çekiyor. En kötü ihtimalle bugün bir daire satın aldığınızda, proje bitiminde daireniz en az yüzde 20 prim yapmış oluyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Esenyurt’ta satılık daireler ve Esenyurt konut projeleri giderek artacak. Bu da hem oturum hem de yatırım amaçlı daire satın almak isteyenleri Esenyurt bölgesine yönlendiriyor.

Aşağıda İstanbul Esenyurt konut projeleri hakkında daha detaylı bilgileri sizlere aktarıyoruz.

İstanbul Esenyurt Konut Projeleri

Esenyurt Konut Projeleri 2018

Esenyurt içesinin doğusunda Avcılar ilçesi, batısında Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde Başakşehir  ve Arnavutköy ilçesi, güneyinde Beylikdüzü ilçesi ile sınırlı ve yaklaşık 57 kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip.

Az engebeli bir arazide olan ilçenin hudutlarında orman bulunmuyor. Konut projeleri açısından zengin bir bölge olmasında bunun da etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıdaki haritada görebileceğiniz üzere Esenyurt projelerinin ne kadar dikkat çektiğini incelemek mümkün. Üstelik bu haritada sadece 15 kadar proje görüyorsunuz.

Hürriyet Emlak Projeland sayfasında yer alan projelere baktığımızda ise 126 adet proje görmek mümkün. İstanbul Esenyurt konut projeleri bu anlamda fazlasıyla dikkat çekiyor. Hepsini sizlerle paylaşmak çok zor, aşağıdaki linke tıklayarak hepsini inceleyebilirsiniz.

Esenyurt projelerini incelemek için tıklayın: İstanbul Esenyurt konut projeleri

Esenyurt’tan Ev Almak Karlı Mı?

 

Esenyurt'tan Ev Almak Karlı Mı?

Geçtiğimiz aylarda sizlerle bir haber paylaşmıştık. Habere göre, İstanbul’da en çok konutun Esenyurt’ta satıldığı belirtiliyordu.

TUVİMER’in araştırmasına göre 2017’de İstanbul’da 101 milyar 745 milyon 210 bin lira değerinde 26,1 milyon metrekarelik konut satışı gerçekleşti. Geçen yıl en çok konut satışının gerçekleştiği ilçeler arasında 3 milyon 968 bin metrekare ile başı Esenyurt çekiyordu.

Diğer yandan, Esenyurt’u bir milyon 349 bin metrekare ile Sancaktepe, bir milyon 261 bin metrekare ile Beylikdüzü, bir milyon 246 bin metrekare ile Başakşehir, bir milyon 211 bin metrekareyle Kadıköy izledi.

Bu bağlamda değerlendirmek gerekirse, Esenyurt’tan ev almak oldukça karlı bir yatırım olacaktır. Hem oturum hem de yatırım için Esenyurt’ta satılık daire almayı düşünebilirsiniz.

Esenyurt Daire Fiyatları Ne Kadar?

Esenyurt Daire Fiyatları

Esenyurt daire fiyatları yeni gelişen bir bölge olduğu için vatandaşlar için oldukça avantajlı fırsatlar sunuyor diyebiliriz. Nitekim geçen yıl en çok konut satışının gerçekleştiği ilçeler arasında 3 milyon 968 bin metrekare ile başı Esenyurt çekiyor demiştik. Bu da vatandaşlara Esenyurt daire fiyatları bakımından uygun yorumunu yaptırıyor.

Esenyurt ilçesinde 2017 yılı sıfır konut satışının 21 bin 848, ikinci el konut satışının ise 17 bin 828 olduğunu göz önünde tutarsak daire fiyatlarının da uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

TUVİMER Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Ömer Türkoğlu, “Bu ilçede yapı ruhsatı verilen inşaatların alanına baktığımız zaman 3 milyon 852 bin metrekare değerini görmekteyiz. Bu değerin tamamının konut olması ve satışı gerçekleşmesi durumunda değerlerin birbirini yaklaşık olarak karşıladığını görmekteyiz” dedi.

Farklı kültürlerden insanların yaşadığı Esenyurt, İstanbul en ucuz konut projeleri dendiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri. Son birkaç yıldır ucuz yerleşim yerleri sebebiyle insanlar tarafından tercih edilen ilçe, nüfus bakımından da İstanbul’u taşıyor diyebiliriz.

Avrupa Yakası’nda en ucuz evler hangi ilçelerde listemizin ilk sırasında yer alan Esenyurt’ta ortalama metrekare birim fiyatı 2.095 TL olarak ön plana çıkıyor. İlçede prestijli konut projelerinin sayısı giderek artıyor ve yatırım yapmak için en uygun fırsatlar Esenyurt’ta bulunuyor.

Benzer haberler okumak için Analizler kategorimizi inceleyebilirsiniz.