Image

Hürriyet Emlak Projeland Konut Arayanların Gözdesi Oldu!

339

Sıfır konut projelerini ve tüketicileri aynı platform üzerinde bir araya getiren Hürriyet Emlak Projeland bünyesindeki proje sayısı bir yıl içerisinde 5 bini geçti. Projeland, gelecek dönemde, 2019 yılında hızla büyümeye devam ederek konut aramalarında ilk akla gelen platform olmayı hedefliyor.

Teknolojinin hızlı gelişimiyle dijital pazarlama ön plana çıkarken, Türkiye’de sıfır konut projelerini tek bir çatı altında birleştiren Hürriyet Emlak Projeland hızla büyümeye devam ediyor. Doğan Grubu bünyesindeki Hürriyet Emlak ve uluslararası gayrimenkul teknoloji şirketi Homsters işbirliğiyle Ocak 2018 tarihinde kurulan Hürriyet Emlak Projeland, bünyesinde toplam 5 bin proje bulundururken, aktif üye proje sayısını da artırmaya devam ediyor. Portal, gelecek dönemde üye sayısını beş katına çıkarmayı hedefliyor.

Hürriyet Emlak Projeland, yapay zekâ ve makine öğrenme teknolojisi ile aktif konut arayışındaki site ziyaretçilerini uygun projelere yönlendirerek alıcı ile satıcıyı aynı platformda buluşturuyor. İnşaat firmalarına da doğru hedef kitleye ulaşma imkânı sunan sitede, projelerin detaylı bilgilerinin yanı sıra iç mekânları ve yerleşimi gösteren 360 derece sanal tur görselleri, proje konumunu havadan gösteren videolar, 3D görseller bulunuyor. Bugüne kadar toplam 15 bine yakın kat planını konut arayanlar için bir araya getiren Projeland’in web portalında, 62 binin üzerinde proje görseli ve proje sayfalarında 900’e yakın tanıtım videosu yayınlandı.

Maria Ren

Gayrimenkulde hem arz, hem talep tarafında kurumların ve bireylerin artık dijital kanallara yöneldiğini anlatan Hürriyet Emlak Projeland Genel Müdür Yardımcısı Maria Ren, “Günümüzde dijitalleşmiş bir tüketici profili ile karşı karşıyayız. Bu nedenle markalar; dijital pazarlamada başarılı olabilmek için teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. Geleneksel dağıtım kanalları yerini yavaş yavaş dijital pazarlamaya bırakıyor. Çünkü hem zaman, hem maliyet açısından dijital pazarlama oldukça avantajlı. Tüketiciler ise bir tıkla bütçelerine uygun bütün konut projelerine sitemizde hızlı bir şekilde ulaşabiliyor” diye konuştu.

Ev Arayanların İlk Aklına Gelen Platform

Hürriyet Emlak Projeland olarak faaliyete geçtikleri Ocak 2018 tarihinden bugüne kadar geçen süreci değerlendiren ve hedeflerini de paylaşan Ren, bu süreçte; gayrimenkul şirketlerinin ve konut alıcılarının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını vurguladı.

Maria Ren, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özellik; konut projelerinin güncel ve objektif bilgilerinin yer alması ve konut alıcıları için karşılaştırma imkanının sunulmasıdır. Ayrıca inşaat firmalarına ürünlerini daha hızlı ve daha fazla kişiye satabilecekleri bir platform sağlıyoruz. Şu anda sitemizdeki toplam proje sayısı 5 binin üzerinde. YouTube kanalımızda bugüne kadar 120’nin üzerinde inceleme videosu yayınladık. Abone sayısı bakımından 1 yılda rakiplerimizden ayrışarak 2.sıraya yerleştik. Ayrıca inşaat şirketi profesyonelleri ve pazarlamacılarına yönelik ücretsiz eğitim seminerleri de düzenliyoruz. Hedefimiz; ciromuzu 2019 yılında yüzde 550 oranında artırmak. Bize üye olan projelerimizin aktif sayısını ise 5 katına çıkaracağız. Önümüzdeki dönemde projeden ev arayanların aklına gelen ilk platform Projeland olacak.”

Benzer haberleri okumak için Sektörel Haberler kategorimizi inceleyebilirsiniz.