Image

İstanbullu Gelin Konağı (Boran Konağı) nerede?

5288

İstanbullu Gelin dizisindeki ihtişamlı konak izleyenlerin ilgisini çekiyor. Peki İstanbullu Gelin Konağı, bir diğer ismiyle Boran Konağı nerede?

İstanbullu Gelin dizisi son dönemin en popüler dizilerinden biri. Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş yönetmenliğiyle devam eden dizinin oyuncuları arasında Özcan Deniz, Aslı Enver, İpek Bilgin, Salih Bademci, Dilara Aksüyek, Fırat Tanış gibi isimler var. Yapımcı şirketinin O3 Medya olduğu dizinin pek çok sahnesi Boran Konağı’nda çekiliyor.

İstanbullu Gelin Boran Konağı nerede 00

İstanbul’da yaşayan Süreyya isimli genç kızın Bursalı zengin ve karizmatik iş adamı Faruk ile evlenerek Bursa’ya yerleşmesini konu alan dizide Boran ailesi ihtişamlı bir konakta yaşıyor.

Özgürlüğüne düşkün, modern bir kadının gelenek ve göreneklerine sıkı sıkıya bağlı olan eşiyle olan büyük aşkını ve yaşadığı sorunları konu alan dizinin 40. bölümü 9 Mart Cuma akşamı 20.00’de yayınlanacak.

İstanbullu Gelin 40. Bölüm

İstanbullu Gelin 40. Bölüm Fragmanı’na göre, Murat ve Bade’nin yıldırım nikahı konakta deprem yaratacak. Esma ve Garip’in hala görüşüyor olması hem yeni evli çiftte hem diğerlerinde gerilime neden olacak. Begüm’ün acısıyla daha da hırslanan Can, Faruk’un peşinde. Adem ve Dilara’nın boşanma kararını dahi Faruk üzerinden yürütüyor. Süreyya’nın hamile olduğunu öğrenen Emir, herkesi üzecek bir karar alacak. Fikret’in mektupları bulması ise tüm dengeleri alt üst edecek.

Boran Konağı nerede?

Peki tüm bunların yaşandığı Boran Konağı nerede? Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, Star TV’nin sevilen dizisi İstanbullu Gelin’de gördüğümüz büyük konak aslında Bursa’da değil. Bu konak dizi için İstanbul’da sıfırdan inşa edildi. Beykoz Kundura Fabrikası’nda 5 ayda inşa edilen konak, eski Bursa evlerinin tüm özelliklerini taşıyor. Geniş bahçe ve havuzuyla dikkat çeken konağın tasarımından önce Bursa evlerinin tüm özellikleri ve tarihi dokusu incelendi.

35 kişiden oluşan 3 farklı ekip tarafından inşa edilen konağın kapalı alanı 800 metrekareyi buluyor. Açık alan büyüklüğü ise 1000 metrekare. Konağın iç tasarımında kullanılan mobilya ve aksesuarlar ise özel olarak üretildi. Konakta toplam 9 yatak odası, bir çalışma odası, salon, yemek salonu ve mutfak bulunuyor.

Türkiye’deki tüm konut projelerini incelemek için tıklayın!