Image

Doğalgaz faturalarına 3 taksit nasıl yapılır?

2333

İGDAŞ, soğuklarla birlikte artan tüketim miktarı nedeniyle güçlü ekonomiye tam destek vererek, doğalgaz faturalarına vade farksız 3 taksit kampanyası başlattı. Artan doğalgaz faturalarının ardından böyle bir çözüm üreten şirketin kampanyasına 13 banka katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İGDAŞ, her kış düzenlediği vade farksız 3 taksit kampanyası için bu yıl 13 banka ile anlaştı. 31 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek kampanyanın detayları İGDAŞ internet sitesinde yayınlandı.

Projeland aradığınız konut projeleri

Kampanyaya hangi bankalar, kaç taksit ile katılıyor?

İGDAŞ’ın doğalgaz faturalarına 3 taksit kampanyasına 13 banka katıldı. Ancak bazı bankalarda farklı taksit uygulamaları söz konusu.

Kampanyaya Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, TEB, Denizbank ve Alternatif Bank kredi kartlarına 2 taksit, İş Bankası, Akbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartlarına 3 taksit ile katıldı.

Halkbank kredi kartlarına ise 4 taksit avantajı uygulanıyor.

Doğalgaz faturası sorgulama nasıl yapılır?

İGDAŞ borç sorgulama için öncelikle İGDAŞ resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra bu site içerisinde sağ üst kısımda “Online İşlemler” bölümünü göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda yeni bir sayfa açıldığını göreceksiniz. Bu bölümü kullanarak E-devlet şifrenizle bireysel ve kurumsal doğalgaz faturası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş sonrası; Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesi, Abonelik (Kullanım) Sözleşmesi, Sözleşme Fesih Başvurusu, Proje Onay Durumu Görüntüleme, Gaz Açma Randevusu Sorgulama, Yeni Randevu Alma veya Randevu Tarihi Değiştirme, Faturalarınız ile ilgili; Fatura Bilgisi Sorgulama, Fatura Hesaplama, Fatura Tahakkuku, Fatura Ödeme, Sabit Ödeme Sözleşmesi, Fatura İtirazı ve Sayaç Kontrol Talebi işlemlerini yapabilirsiniz.

E-devlet’e girdikten sonra hizmetten faydalanmak için,  kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekiyor. Giriş yapabileceğiniz yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • E-devlet şifresi
  • Banka
  • Mobil imza
  • Elektronik imza
  • TC kimlik kartı

Doğalgaz faturası ödemeleri nasıl yapılır?

Akbank, Alternatif Bank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası kredi kartlarıyla hem İGDAŞ veznelerinden hem de İGDAŞ internet şubesi üzerinden online olarak, Halkbank kredi kartlarıyla ise 4 taksit olarak sadece İGDAŞ veznelerinden kampanya dahilinde ödeme yapabilirsiniz.

Projeland Facebook sayfasını takip edin