Image

Kartal'da 500.000 TL Altındaki Konut Projeleri

598

Kartal ilçesinin küçük bir balıkçı köyünden bugüne uzanan bir hikayesi var. “Kartelli” isminde bir balıkçıdan ismini alan ilçe, bugün İstanbul’un yükselen değeri olarak biliniyor. Kartal her geçen gün gelişiyor ve pek çok insana ev sahipliği yapıyor. Konut projeleri bakımından da İstanbul’un en zengin bölgelerinden biri. Bu yazımızda sizlerle Kartal konut projeleri 2019 yılında ne durumda ve Kartal’da 500.000 TL altındaki projeleri detaylı bir şekilde paylaşacağız.

Öncelikle bölgenin emlak endeksi ile başlayalım. Bunu sizinle paylaşmamızın nedeni, bölgenin konut fiyatları son 1 yıl içinde ne kadar değişmiş şeffaf bir şekilde görmenizi sağlamak. Öte yandan hazırlamış olduğumuz Kartal konut projeleri listesinde farklı fiyatlar göreceksiniz. Projeler sadece sunduğu özellikler ile fiyatlanmadığı için bölgenin emlak endeksi değeri katlıyor. 

Kartal Emlak Endeksi ve Fiyatları

Kartal Emlak Endeksi ve Fiyatları

Yukarıda görmüş olduğunuz Kartal Emlak Endeksi verilerini Hürriyet Emlak’tan aldık. Buna göre, Şubat 2019 itibarıyla metrekare birim fiyatının 3.424 TL olduğunu görüyoruz. Grafik incelendiğinde emlak endeksinin çok fazla dalgalandığını söyleyemeyiz. Ancak Mart 2018’den 3.597 TL’den 3.424 TL’ye bir düşüş olduğunu belirtmek gerekiyor. Yıllık değişimi orana döktüğümüzde bunun yüzde 4,68’lik bir düşüşe tekabül ettiğini ifade edelim. 

Peki bu grafiğin dışında İstanbul verileri bize ne anlatıyor? 

Hürriyet Emlak verilerine göre, İstanbul’da Mart 2019 itibarıyla ortalama metrekare birim fiyatı 4.231 TL. Yıllık değişim oranı ise yüzde 2,56 azalmış görünüyor. Temmuz 2018’de 5000 TL’nin üzerine çıkan metrekare birim fiyatı, az önce ifade ettiğimiz 4.231 TL gibi bir fiyata düşmüş. 

Bu düşüş hakkında genel bir yorum yapmak gerekirse, Kartal’dan satılık daire almayı düşünen konut alıcıları için iyi bir fırsat dönemi başladı diyebiliriz. Hem yatırım amaçlı hem de oturum amaçlı daire satın almak için bu rakamları göz önünde bulundurun ve konut projelerini inceleyin. 

Tabii bu grafiğin birinci el ve ikinci el satış ortalamasını yansıttığını da belirtelim. Sıfır konut projeleri söz konusu olduğunda bu rakamlar biraz artacaktır. Doğru projeyi seçerek aradaki farkı kapatabilirsiniz.

Buraya kadar sadece rakamlardan söz ettik. Konut satın almak için sadece rakamların önemli olmadığının farkındayız. Bu yüzden Kartal’ın genel özelliklerinden bahsederek bölgeyi daha iyi tanımanıza yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Neden Kartal’dan Konut Almalısınız?

Kartal Emlak Endeksi ve Fiyatları

Bir ilçenin tarihi ne kadar eski olabilir?

Kartal’ın hikayesi Bizans İmparatorluğu döneminde başlıyor. Altıncı yüzyılın başlarında “Kartalimen” adı verilen küçük bir balıkçı köyü olduğu biliniyor. Bugün ise İstanbul’un yükünü çeken büyük bir ilçe olma özelliğini taşıyor.

1947’de Kartal ve çevresinin sanayi bölgesi olarak belirlenmesiyle, ilçenin nüfusu ve üretimi artıyor. Kısa sürede ilçe Anadolu Yakası’nın en çok iç göç alan bölgelerinden biri oluyor. Bugün Kartal projeleri ve konut sayısı hala büyük bir hızda artmaya devam ediyorsa, bunun sebeplerinden birinin iç göç olduğunu söyleyebiliriz. 

Sadece bu kadar mı?

Elbette hayır. Kartal ilçesinin aynı zamanda verimli topraklara da sahip olduğunu biliyoruz. Mesela Ayazma’sı meşhurdur ve İstanbul’un balkonu sayılabilecek Yakacık gibi bir tabiat harikasına ev sahipliği yapar. Bazı insanlar Kartal’a gittiklerinde İstanbul’un kaosundan kurtulduklarını ve mutlu olduklarını söyler. 

Ayrıca kuşbakışı incelendiğinde bir yanında Maltepe, diğer yanında da Sabiha Gökçen Havalimanına ev sahipliği yapan Pendik yer alır. İstanbul, hiç şüphesiz Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük metropollerinden biri. Haliyle sosyo-kültürel yapısı çeşitlilik gösteriyor. Bu multi kültürel ortamdan Kartal’da etkileniyor. Kartal konut projeleri işte bu kültürel zenginliğin merkezinde yükseliyor.

Kartal Konut Projeleri Hangi Bölgelerde Bulunuyor?

Neden Kartal'dan Ev Almalısınız?

Kartal inşaat projeleri genellikle ilçenin önemli merkezlerinde bulunuyor. Dragos Tepesi ve yakın çevresi, Aydos Ormanı, Soğanlık, Kartal Sahili, Yakacık ve Kartal meydanları yeni konut projeleri ile dolup taşıyor. Bunların yanında, Kartal projeleri arasında muhteşem Adalar manzarasına sahip seçeneklerin olduğunu da görüyoruz. Kartal satılık daire ilanlarına bakarsanız, yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz bölgelerin ilçeye ne kadar değer kattığını görebilirsiniz.

İstanbul’un ne kadar kalabalık olduğunu bilmeyen yok. Dolayısıyla insanlar akşamları eve döndüklerinde huzur bulmak istiyor. Bu bağlamda Kartal projeleri insanların aradıkları huzuru bulmasına yardımcı oluyor.

Bunun yanında Kartal’ın önemli merkezlere yakın olması da dikkat çekiyor. Ulaşımın rahat olması, insanların bu bölgeyi tercih etmesinin nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul’un pek çok noktasından Kartal’a ulaşmak son derece kolay.

Örneğin Kadıköy’den kalkan dolmuş ve otobüslerle Kartal’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Bostancı sahilinden kalkan sarı taksileri kullanarak da gidebilirsiniz. Eğer Avrupa Yakası’ndan ulaşmak isterseniz de Taksim ve Beşiktaş’ta bulunan otobüsleri kullanarak Kartal’a ulaşabilirsiniz.

Kartal Konut Projeleri

Anadolu Yakası Projeleri arasında en hızlı yükselen ilçelerden biri olan Kartal’da eminiz bütçenize uygun bir seçenek bulacaksınız. Yazımızın başında vaat ettiğimiz Kartal Konut Projeleri listesini hem fiyat hem de özelliklerin dahil olduğu pek çok kritere göre bir araya topladık. Son dönemlerde en çok konuşulan ve merak edilen projeleri de listemizde bulabilirsiniz.

Bölgedeki projelerin hepsine ve daha fazlasına Hürriyet Emlak Projeland üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi de söylemeden geçmeyelim. Daha hızlı bir şekilde erişmek isterseniz bu linke tıklayarak detaylı arama imkanına ulaşabilir veya haritada arama gibi özellikleri kullanarak tercihlerinize en uygun projeye nokta atışı yapabilirsiniz.

Kartal Konut Projeleri kampanyaları ve detaylı fiyat listesini görmek için proje isimlerinin altında yer alan görsele tıklamanız yeterli olacaktır. Görsele tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağındaki formu doldurarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

İşte Kartal Konut Projeleri arasından sizlere önereceğimiz 500.000 TL’nin altındaki markalı konut projesi:

Afraze Kartal

Afraze Kartal Liste

Çukurova Balkon

Çukurova Balkon Liste

DKY Ada Kartal

DKY Ada Kartal Liste

Yücel Park Teknik Yapı

Yücel Park Kartal Liste

Aydos Panorama

Aydos Panorama Liste

Helenium Sky Suite

Helenium Sky Suite Liste

DAP Teras Kule

Dap Teras Kule Liste

La Marin Kartal

La Marin Kartal Liste

Heran İstanbul

Heran İstanbul Liste

Asia Prestige

Asia Prestige Liste

Manzara Adalar

Manzara Adalar Liste

Yakapark

Yakapark Kartal Liste

Ekşioğlu Tria Kartal

Ekşioğlu Tria Kartal Liste

Royal Garden Kartal

Royal Garden Kartal Liste

Asia Yakacık

Asia Yakacık Liste

Kartal Marine Loft

Kartal Marine Loft Liste

Kartal Wings

Kartal Wings Liste

Kartal Wings projesi adalar ve deniz manzarası, lüks daireleri ve konforlu yaşam alanlarıyla bu bölgede öne çıkan projeler arasında. Toplam alanı 12,000 metrekare olan ve yaklaşık 12 dönümlük bir arazi üzerine yayılan projede 3 blok bulunuyor. 278 konuttan oluşan Kartal Wings projesinde, 8,500 metrekare yeşil alan ve özel peyzaj mimarisi de mevcut.

Projede 1+1 dairelerden, 2+1, 3+1, 4+1 dairelere kadar geniş seçenek skalası mevcut. Diğer yandan daha geniş daire seçenekleri için de 5+2 loft daireler de düşünülmüş. Böylece, her bütçeye ve her yaşam tarzına göre daire yapılmış. Dairelerin içi de modern ve rahat bir şekilde tasarlanmış.

Bunun dışında Kartal Wings fiyatlarının 647 bin TL’den başladığını da söylemeden geçmeyelim. Proje Aralık 2019’da teslim edilecek.

Marmara Loft

Marmara Loft Liste

Marmara Loft projesi, Kartal konut projeleri arasında yer alan yapılar arasında prestijli ve modern bir yaşam vaat etmesiyle dikkat çekiyor. Görgülü İnşaat tarafından Yakacık’ta inşa edilen proje, hem oturum hem de yatırım amaçlı daire satın almak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Toplamda 152 dairenin yer aldığı projede, 3+1 dairelerin tamamı Marmara Denizi ve Prens Adaları manzarasına sahip. Ayrıca, 2+1 dairelerin tamamı da site peyzajı, havuz ve orman manzaralı olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda son derece Kartal konut projeleri arasında ferah bir yaşam sunulduğunu söylemek mümkün.

Marmara Loft fiyatları 445 bin TL’den başlıyor ve 595 bin TL’ye kadar çıkıyor. Dairelerin metrekare fiyatı ise 4 bin 75 TL. Proje ayrıca Aralık 2018 tarihinde teslim edilecek.

Daire Kartal

Daire Kartal Liste

Kale Grubu tarafından inşa edilen Daire Kartal projesi 4 bin metrekarelik bir arsa üzerinde yükseliyor. Proje, 244 dairenin yer aldığı tek bloktan oluşuyor ve 1+1 ve 2+1 daire tipleri bulunuyor. Dairelerin metrekare aralığı 54 ila 169 arasında değişiklik gösteriyor.

Projede konfor ve ferah yaşam alanlarının dikkat edilen unsurlar arasında yer alması yatırımcıların dikkatini çekiyor. Sosyal imkanları oldukça fazla olan projede, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, fitness merkezi, kafe, kameralı güvenlik sistemleri, dairelerin eşsiz deniz ve adalar manzarası, kapalı otopark, güneşlenme terası bulunuyor.

Daire Kartal’dan daire satın almak isterseniz fiyatların 259 bin TL’den 1 milyon 66 bin 500 TL’ye kadar değiştiğini de söyleyelim.

Versus Dragos

Versus Dragos Liste

Versus Dragos projesi, Resim Yapı ve Gayrimenkul tarafından inşa ediliyor. Kordonboyu Mahallesi’ndeki proje toplam 8.000 metrekarelik bir alanı kaplıyor ve 227 konut içeriyor. Proje içerisinde toplam 2 adet blok mevcut ve biri 25, diğeri de 26 kattan oluşuyor. Ayrıca, her blokta bodrum katı da bulunuyor.

Kartal konut projeleri arasında daire seçenekleri bakımından fark yaratan projede, 1+1, 2+1, 2+1 Dubleks, 3+1 ve 3+1 Dubleks konut tiplerinin olduğunu görüyoruz. Proje içindeki her daire deniz manzarasına sahip.

Projede ayrıca birçok sosyal yaşam alanı bulunuyor. Basketbol sahası, açık yüzme havuzu, mini golf sahası, tenis kortu ve fitness merkezi ile site içerisinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca, proje sakinleri kapalı otopark ile 7/24 güvenlik hizmetinden faydalanabiliyor.

Versus Dragos fiyatları 400 bin TL’den 1 milyon 500 bin TL’ye  kadar çıkıyor. Projenin teslim tarihi ise Haziran 2019.

Benzer haberleri okumak için Analizler kategorimizi takip edebilirsiniz.

Pendik Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları