Image

Konut fiyatlarına yüzde 20 indirim geliyor!

98

İNDER, KONUTDER ve GYODER, güç birliği kampanyasıyla konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapmaya hazırlanıyor. Yüzde 0,98 faiz indirimi kampanyasına ek olarak başlaması beklenen bu kampanyayla beklemeye geçen konut taleplerini satışa döndürmek amaçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ardı ardına gelen konut teşviklerine bir yenisi daha ekleniyor. İmar barışı, kdv indirimi, tapu harcı indirimi, faiz indirimi derken şimdi de konut fiyatlarına yüzde 20 indirim gündemde. İmarpanosu.com’dan Emre Kulcanay’ın özel haberine göre; İNDER (İstanbul İnşaatçılar Derneği), KONUTDER (Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği) ve GYODER (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) üyesi konut firmaları yeni bir güç birliğine imza atmaya hazırlanıyor.

En son 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Emlak Konut GYO’nun lokomotifliğinde gerçekleştirilen güç birliği kampanyasının yenisi geliyor. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım’ın ‘beklemeye geçen konut taleplerini satışa döndürmek için’ çağrısıyla gerçekleşmesi beklenen kampanya kapsamında konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapılacak.

0,98 faize ek fiyatlara indirim

İddiaya göre; İNDER ve Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bugün markalı konut üreticilerine bir davet mektubu geçti. Durbakayım davet mektubunda, konuta yüzde 20 indirimin geleceği güç birliği kampanyasına İNDER ile birlikte başkanlığını Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas’ın yaptığı KONUTDER ve başkanlığını Halk GYO Genel Müdürü Doç. Dr. Feyzullah Yetgin’in yaptığı GYODER’in de katıldığı duyuruldu. Söz konusu mektupta üç derneğin yüzde 0.98’lik faiz oranına ek olarak yüzde 20 indirim yapmaya karar verdiği açıklandı.

“İnşaat sektörünü canlandırmak için taşın altına elimizi koymaya karar verdik”

Nazmi Durbakayım

Nazmi Durbakayım, yazdığı mektupta, İNDER olarak sektör paydaşları KONUTDER ve GYODER ile güç birliği yaptıklarını belirterek; “İnşaat sektörünü canlandırmak için taşın altına elimizi koymaya karar verdik” dedi. Devletin kamu bankaları vasıtasıyla başlattığı konut hamlesine katkı sağlamak ve beklemeye geçen konut taleplerini satışa döndürmek için yüzde 0,98’lik faize ek olarak satışta olan projelerinde yüzde 20 indirim yapmaya karar verdiklerini belirten Durbakayım, “Yüzde 0,98 faize ilave yüzde 20 indirim” içeriği ile başlayacak bu kampanyayı kamuoyuna duyurmak için 15 Mayıs 2018 Salı günü basın toplantısı düzenleyeceklerini bildirdi.

Durbakayım, mektubunu “Sektörümüze güç verecek bu kampanyaya, siz değerli üyemizin de katılmasını arzu ediyoruz” sözleriyle noktaladı.

Kaynak: İmarpanosu.com