Image

Konut fiyatlarında dev indirim dönemi başladı

137

Gayrimenkul sektörü, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın çağrısına indirim ve düşük peşinat kampanyasıyla destek verdi. Hükümetin tapu harcı ve KDV’yi indirmesi, bunun yanında bankaların konut faiz oranlarını düşürmesiyle birlikte, GYODER, İNDER ve KONUTDER sektörü canlandıracak bir kampanyaya imza attı.

GYODER, İNDER ve KONUTDER gayrimenkul sektörünü canlandırmak için güç birliği yaptı. Türkiye’nin en büyük firmalarının üyesi olduğu 3 kuruluş, 15 Mayıs – 15 Haziran 2018 tarihleri arasında dev indirim uygulayacak.

Projeland'i incelemek için tıklayın

Konut fiyatlarına yapılan indirim ne kadar?

Kampanyanın detayları GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ve KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas tarafından paylaşıldı. Düzenlenen basın toplantısında 41 üretici firmanın kampanyaya katıldığı bildirildi.

Buna göre; 15 Mayıs’tan geçerli olmak üzere tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyası uygulanacak. Böylece ev almak isteyen biri yüzde 5 peşinat ile 120 ay vadeli kredisini 0.98 faiz oranıyla ödeyebilecek. Diğer yandan, bu dönemde konut fiyatları sabit bırakılacak.

Peşin ve banka kredili ödemelerde kampanya kapsamında yüzde 20 indirim alınabilecek. Kampanyayla birlikte konut sektörünün canlanması bekleniyor. Türkiye’nin en büyük firmalarının en gözde projeleri kampanya kapsamında olacak.

Kaçırılmayacak 3’lü fırsat!

Konut sektöründe indirim fırsatları üst üste geldi. GYODER, İNDER ve KONUTDER’in de düzenlediği kampanya ile birlikte yüzde 5 peşinat, 120 ay vadeli 0.98 faizle ve yüzde 20 indirimle 1 ay boyunca uygun fiyatlara ev almak mümkün.

Peşin alımlarda ve banka kredili alımlarda uygulanan yüzde 20 indirim kampanyasıyla ayrıca, fiyatlara zam yapılmayacağı taahhüt ediliyor.

GYODER, İnder ve Konutder temsilcileri

“Sorumluluk almaya ve güçlü adımlar atmaya kararlıyız”

Düzenlenen basın toplantısında konuşan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “GYODER olarak, Türkiye ekonomisinin istikrarının devamı ve güçlenmesi için her zaman olduğu gibi, bu dönemde de sorumluluk almaya ve güçlü adımlar atmaya kararlıyız” dedi.

Vatandaşların fırsatları iyi değerlendirdiğini söyleyen Doç. Dr. Yetgin, “Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu tarz fırsatları iyi değerlendiriyor. İNDER ve KONUTDER ile birlikte hükümetimizin bu son desteğine, biz de yeni bir kampanya ile destek verme kararı aldık” ifadelerini kullandı.

“Genç kitlelere ulaşma hedefindeyiz”

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Sektör olarak elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Her zaman ekonomiyi ve insanlarımızı düşünerek hareket ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Maliyetlerin artmasının konut fiyatlarına yansımadığını söyleyen Durbakayım, “Türkiye’de inşaat maaliyetleri son bir yılda yüzde 22 artarken sektör konut fiyatlarına bunu yansıtmadı. Konut fiyatları İstanbul’da yüzde 6 Türkiye’de ise yüzde 10 arttı. Şimdi bu zamsız fiyatları yüzde 20 indiriyoruz, peşinatı ise yüzde 5’e çekiyoruz. Bu cazip kampanya dönemiyle gençler, yeni evlenenler başta olmak üzere daha geniş kitlelerin bu avantajdan faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Birlikten güç doğdu, konut fiyatları indi

Üç dernek adına açıklama yapan KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas ise, “Kamu, finans ve gayrimenkul sektörü bir araya geldi. Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Maliye Bakanımız, bankalarımız ve gayrimenkul sektörüne güvenen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeni rekorlarla 2018 yılını kapatmak istediklerini söyleyen Elmas, “Tüm bu desteklerle biz de gayrimenkul sektörü olarak üzerimize düşeni yerine getiriyoruz. 2017 yılını 1 milyon 410 bin konutluk tarihi rekorla kapatmıştık. Bu güç birliği ile yine Türkiye kazanacak ve yeni bir rekorla 2018 yılını tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

NG Kütahya Seramik’ten sürpriz destek!

Basın toplantısı sırasında inşaat malzemeleri firması NG Kütahya Seramik’ten de bir sürpriz geldi. Nazmi Durbakayım’ın önüne gelen bir kağıtta, toplantı masasında yer alan firmaların hepsine yüzde 20 iskonto uygulanacağı belirtildi. Aynı desteğin diğer firmalardan da beklendiği vurgulandı.

Yeni evinizi Projeland'den bulun