Yunanistan'dan ev alma fırsatı!

3

Mim İnşaat, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Şirketin Avrupa kolu Mim Europe Construction, Türk bankalarıyla Yunanistan’da ev ve tapu alma imkanı sunuyor.

Türkiye’de ilk kez Türk bankalarından alınacak krediyle Yunanistan’da ev sahibi olma fırsatı Porto Peramos’ta bulunuyor. İmar Panosu’nun haberine göre, ‘Self Housing’ sistemiyle gayrimenkul sektörüne yeni bir sistem getiren Mim İnşaat’ın Avrupa şirketi Mim Europe Construction, şimdi de Türkiye bankalarıyla Yunanistan’da ev sahibi olmanın kapısı açtı.

Yunanistan’da projeden ev alın

Türkiye’de ilk kez, Türk bankalarıyla Yunanistan’da ev ve tapu alınabilecek. İmar Panosu’na konuşan Mim Europe Construction CEO’su Emre Ergül, 113 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla Yunanistan’dan ev sahibi olunabileceğini söyledi.

Şirketin Porto Peramos konut projesinde fiyatlar, 2+1 bahçe katı konutlarda 113 bin Euro ve 2+1 loft daire tipi konutlarda ise 135 bin Euro’dan başlıyor.

Yunanistan’da ev sahibi olma’nın yolunu açıklayan Ergül, “Türkiye’deki bir konutunuzu ipotek ederseniz, Türkiye’nin önde gelen bankaları ile yine Türkiye’deki kriterler üzerinden konut kredisi alabiliyorsunuz. Yani bu fiyatın yüzde 20’sini ödüyorsunuz, kalan miktar 10 yıla bölünüyor” dedi.

İkinci bir şans!

Porto Peramos projesine yatırım yapmanın avantajlarından da bahseden Ergül, Mart ayında satışa çıkan proje için kaçırılmayacak bir fırsat değerlendirmesi yaptı.

Ergül, “Porto Peramos; Euro, Türkiye’de değerlendikçe “Keşke Euro ile konut yatırımı yapsaydım” diyenlere yeni bir şans tanıyor. Proje hem Euro yatırımı hem de Avrupa Birliği üyesi Yunanistan’da tapu sahibi olma şansı tanıyor” ifadelerini kullandı.