Image

4 Adımda Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

177

Mutfak, kadın erkek herkesin günün büyük bölümünü geçirdiği mekanlardır. Mutfaklarda geçirilen zamanın çoğu yemek yemek için olsa da küçük bir televizyon en küçük mutfakların bile vazgeçilmez oturma alanlarına dönüşmesini sağlar.

Bu yazımızda sizlerle küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun cevaplarını paylaşacağız.

Projeland sayfasını ziyaret et

Mutfağın Enerjisi Önemli

Mutfağın Enerjisi Önemli

Mutfağınızı dekore ederken ilk olarak enerjilerin dengesini göz önünde bulundurmalısınız. Metal, tahta, su gibi objelerin bir arada bulunduğu mutfaklar insanın enerjisinin dengelenmesine yardımcı olur. Her maddenin bir arada bulunmasına özen gösterin. Kış aylarında evin diğer bölümlerinden daha sıcak olan mutfakların dekorasyonu bu nedenle önemlidir.

Küçük Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeli?

Küçük Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeli?

Küçük bir mutfak dekore edecekseniz ikinci adım olarak mutfağınızın ölçülerine göre mobilya tercihi yapmalısınız. Küçük mutfaklarda sandalyelerin masanın altına girebildiği modeller tercih edilmelidir.

Stor perdelerin tercih edilmesi de alanın derinliğini artıracaktır. Küçük mutfak dekorasyonu her ne kadar zor görünse de doğru konumlandırıldığında işlevselliğini yitirmeyecektir. Mutfağa televizyon koymayı planlayanlar duvara monte edilen modelleri tercih etmelidir. Böylelikle televizyon yer kaplamadan ergonomi sağlayacaktır.

Açık Renkler Tercih Edin

Açık Renkler Tercih Edin

Mutfak dekorasyonunda önemli olan üçüncü adım ise renk seçimidir. Açık renkler alanı her zaman olduğu gibi büyük gösterir. Bu nedenle yerden mutfak dolaplarına kadar tüm detayları açık renk tercih edebilirsiniz. Açık renkler ışığı yansıtacağı için mutfağınızın daha fazla güneş almasını sağlar. küçük mutfak dekorasyonu yaparken doğal ışık alanların boyutları da önemlidir. Alan ne kadar küçük olursa olsun pençelerin genişliği büyük olmalıdır. Bu şekilde alana derinlik katılabilir.

Ne Kadar Az Eşya O Kadar İyi

Ne Kadar Az Eşya O Kadar İyi

Dördüncü adımda küçük ev aletlerinin dolapların içine girmesi var. Küçük bir mutfak dekore ediyorsanız tost makinesi gibi küçük ev aletlerinizi dolapların içine kaldırmanız gerekir. Tezgah üzerinde ne kadar az eşya olursa sizin için o kadar iyi olur. Mutfağınızı renklendirmek için dördüncü adım olarak küçük objeler tercih edebilirsiniz. Bunları tezgah üstlerinde konumlandıracağınız stantların üzerine koyabilirsiniz.

Böylelikle yerden tasarruf sağlayabilir, renkli kavanozların içerisine çay, şeker ve makarna gibi ihtiyacınız olan şeyleri koyabilirsiniz. Mutfağınızı dekore ederken son olarak küçük de olsa bir çiçek eklemeyi unutmayın, yaşanmışlık hissinden mahrum kalmayın.

Benzer içeriklerimizi okumak için Dekorasyon kategorimizi inceleyebilirsiniz.