Image

Maltepe'de 500.000 TL Altındaki Konut Projeleri

386

Maltepe konut projeleri son yıllarda hem altyapı hem de sosyal donatılarıyla ön plana çıktı. İleri inşaat teknolojilerinin kullanıldığı konut projeleri bölgenin çok fazla değer kazanmasını da sağladı. Estetik açıdan her insanın yaşamak isteyeceği projeleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. İşte Maltepe’de 500.000 TL altındaki konut projeleri hakkında tüm detaylar

Ülkemizde inşa edilen konut projelerini incelediğimizde AVM, güvenlik, spor alanları, çocuk oyun parkları, havuz ve yürüyüş parkuru gibi özelliklere sahip olduklarını görüyoruz. Aşağıda sizler için hazırladığımız listede bunları detaylı bir şekilde inceleme fırsatına sahip olacaksınız. 

Listemizi sizlerle paylaşmadan önce bölgenin emlak endeksinden bahsetmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Daha sonra Maltepe konut projelerinden neden konut satın almalısınız sorusunu inceleyeceğiz. Başlıklar arasında daha kolay gezinebilmek için içeriğimizin üstünde bulunan navigasyondan faydalanabilirsiniz.

Maltepe’de 500.000 TL altındaki konut projeleri arasında kendi kriterlerinizi belirleyerek gezmek için de aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz:

Projeland sayfasını ziyaret et

Maltepe Emlak Endeksi ve Fiyatları

Maltepe Emlak Endeksi ve Fiyatları

Hürriyet Emlak’tan aldığımız emlak endeksi verilerine göre, Şubat 2019 itibarıyla Maltepe’de metrekare birim fiyatının 3.887 TL olduğunu görüyoruz. Grafik incelendiğinde emlak endeksinin 2018 yılında düzenli bir şekilde arttığını, Aralık 2018 itibarıyla da düşüş trendine girdiğini görüyoruz. Kasım 2018’de 4.109 TL iken Şubat 2019’da 3887 TL’ye bir düşüş olduğunu belirtmek gerekiyor. Son 1 yıllık değişime baktığımızda yüzde 4,21’lük bir düşüş gerçekleşmiş.

Peki bu grafiğin dışında İstanbul verileri bize ne anlatıyor?

Hürriyet Emlak verilerine göre, İstanbul’da Mart 2019 itibarıyla ortalama metrekare birim fiyatı 4.231 TL. Yıllık değişim oranı ise yüzde 2,56 azalmış görünüyor. Temmuz 2018’de 5000 TL’nin üzerine çıkan metrekare birim fiyatı, az önce ifade ettiğimiz 4.231 TL gibi bir fiyata düşmüş.

İstanbul ortalaması ve Maltepe karşılaştırıldığında aralarında çokta büyük bir fark olduğunu söyleyemeyiz. Kadıköy’e komşu olan ilçe, bölgedeki konut projelerinin artmasıyla yatırımcılara iyi bir prim potansiyeli vaat ediyor. Emlak Endeksi bizlere birinci el ve ikinci el satış ortalamasını yansıttığından metrekare birim fiyatı biraz artış gösterebilir. Doğru projeye yatırım yaparsanız ilerleyen dönemlerde çok fazla kar elde edebilirsiniz.

Neden Maltepe’den Konut Almalısınız?

Neden Maltepe'den Konut Almalısınız?

Maltepe hem eğitim hem sağlık hem de ulaşım olanaklarıyla İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Markalı konut projelerinin sayısının arttığı bu ilçede konut fiyatları da İstanbul ortalamasına yaklaşmış durumda.

Anadolu Yakası’nın en avantajlı noktalarından birinde yer alan Maltepe, bir tarafta Kadıköy ve Ataşehir’e diğer tarafta Kartal’a komşu olmasıyla herkesin yaşamak isteyeceği bölgelerden biri diyebiliriz.

Maltepe sahil yolunun da konut alıcıları için iyi bir sebep olacağını söyleyebiliriz. 7 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi ile İstanbul’un en uzun sahili şeridine sahip ilçelerinin başında gelir. Geniş cadde, yaya yürüyüş yolları, bisiklet yolu, spor alanları, seyir yerleri, kültür, alışveriş ve eğlence merkezleri ile özellikle hafta sonları sadece Maltepelilerin değil, bütün İstanbulluların cazibe merkezlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Maltepe Konut Projeleri

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe

Sur Yapı Yeşil Mavi Maltepe Liste

Deluxia Park Residence

Deluxia Park Residence

Metro Garden

Metro Garden Liste

Metro Life

Metro Life Liste

Halkalı Konutları

Halkalı Konutları Liste

Rota Aydınoğlu

Rota Aydınoğlu Liste

Ona 9 Dragos

Ona 9 Dragos Liste

Deniz Apartmanı

Deniz Apartmanı

Yeşilyurt Apartmanı

Yeşilyurt Apartmanı Liste

Rosa Maltepe

Rosa Maltepe Liste

Zümrüt Evleri 7

Zümrüt Evler 7 Liste

Akça Apartmanı

Akça Apartmanı Liste

Marmarada Evleri

Marmarada Evleri Liste

Zümrüt Evler 5

Zümrüt Evler 5 Liste

Benzer haberleri okumak için Analizler kategorisini inceleyebilirsiniz.

Kartal Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

Pendik Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları