Image

Maria Ren, Nisan Ayı Konut Satışlarını CNN Türk'e Değerlendirdi

753

Hürriyet Emlak Projeland Genel Müdür Yardımcısı Maria Ren, Nisan 2019 konut satış istatistiklerini CNN Türk’e değerlendirdi. Yabancılara yapılan satışları yorumlayan Ren, “Ortadoğu’dan gelen yabancı yatırımcıların tercihlerine baktığımızda daha çok üst segmentten hoşlandıklarını ifade edebiliriz” dedi.

Projeland sayfasını ziyaret et

Daha çok deniz kenarı ve manzaralı yerlerin tercih edildiğini söyleyen Ren, “Ortadoğulu yatırımcıların ülke yapısı olarak daha çok büyük daireleri tercih ediyorlar. 1+1 dairelerin onlara uygun olmadığını söyleyebiliriz. Rusların ise  daha ufak daire tipleriyle ilgilendiğini görüyoruz, daha çok tatil evi  gibi yerleri tercih ediyorlar” diye konuştu.

Yabancılar İstanbul’da Hangi Semtleri Tercih Ediyor?

Yabancıların İstanbul’da hangi bölgeleri tercih ettiğine de değinen Ren, “Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir ve Bahçeşehir’de çok yoğun bir talep olduğunu gözlemliyoruz. Bunun temel sebebi uygun fiyata ev sahibi imkanının bulunması. Göl ve denize karşı manzara olması da artı bir yön” ifadelerini kullandı.

Yabancılara yapılan satışlarda yüzde 82’lik artışın nedenini de değerlendiren Ren, “Bunun ilk nedeni dövizle karşılaştırdığımızda yatırım olarak bir avantaj sağlaması, insanların konut alarak bunu fırsata çevirmesi. İkincisi geliştiriciler yabancı konut alıcılarını çekebilmek için çok fazla efor harcıyorlar. Üçüncüsü belirli bir meblağın üzerinde konut alımı yapıldığında vatandaşlık fırsatının olması yabancı alıcıların dikkatini çekiyor” açıklamasında bulundu.

Hürriyet Emlak Projeland Genel Müdür Yardımcısı Maria Ren’in değerlendirmesini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Benzer haberlerimizi okumak için Sektörel Haberler kategorimizi takip edebilirsiniz.