Image

Öğrenci evlerine yatırım artıyor!

396

Erkanlı Holding’in dünyaca ünlü Asset Campus iş birliğiyle hayata geçirdiği Univa Öğrenci Evleri iki yeni projenin birden startını verdi.

Sakarya’nın en büyük projesi unvanına sahip Univa Öğrenci Evi Kampüsü’ndeki 808 dairenin tümünün satışının gerçekleşmesinin ardından Kocaeli ve Düzce’deki projeler için de şimdiden yüzde 25 oranında rezervasyon yapıldı.

Univa Kocaeli’nin 95 milyon TL’lik, Univa Düzce’nin ise 120 milyonluk TL’lik yatırımla hayata geçirileceğini açıklayan Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, “İnşaatlar 2019 yılının Mart ayında başlayacak.  Başlangıç fiyatları ise Düzce Projesi’nde 175.000 TL, Kocaeli Projesi’nde ise 225.000TL olacak” dedi.

Projeland aradığınız konut projeleri

Univa’nın ilham kaynağı öğrenciler!

Erkanlı Holding’in inşaat sektöründeki faaliyetlerine 2000 yılında başladığını anlatan Rıza Erkanlı, sektöre Ankara’daki 12 dairelik yap-sat konut projesiyle adım attıklarını, daha sonra ise yurt dışındaki çalışmalara yöneldiklerini belirtti.

Univa Düzce projesini inceleyin

Bu kapsamda ilk duraklarının Cezayir olduğunu dile getiren Rıza Erkanlı, “Cezayir’de 2009 yılına kadar başkent ile birlikte üç kentte konut ve ofis inşaatının da aralarında bulunduğu karma projelere imza attık. 2010 yılından itibaren Türkiye’deki gayrimenkul geliştirme faaliyetlerimize devam ettik.  Bu süre zarfında Türkiye’de birbirinin benzeri projeler yapılıyordu. Biz de tam da bu noktada sektörün ihtiyacı olan projeler yapmaya karar verdik ve bu konuda araştırma yapmaya başladık” diye konuştu.

Univa Kocaeli projesini inceleyin

Univa bölgenin cazibe merkezi olacak

İlk Univa Öğrenci Evi Projesi’nin 2019-2020 sezonunda öğrencilere hizmet vermeye başlayacağını vurgulayan Erkanlı, proje kapsamında Ağustos – Eylül gibi öğrencilerin kabul edilmeye başlanacağını belirtti.

Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı

Projedeki dairelerin tamamının satıldığını açıklayan Erkanlı, “808 daire ve 60 bin metrekarelik inşaat alanına sahip projemize başladığımız dönem 125 bin TL olan fiyatlar 220 bin TL ile bitti. Orada hayat başladığında fiyatlar çok daha fazla artacak. Bunun sebebi de işletmeye açılması ile ticari ve alışveriş alanlarında önemli markaların bizim projemizin içinde yer alacak olması. Sakarya Univa Öğrenci Evi Kampüsü, bölgedeki büyük bir eksikliği de kapatacak. Çok iyi markaların geldiği, alışveriş yapılabilecek, her türlü sosyal sanatsal etkinliklerin olduğu bölgesel bir cazibe merkezi olacağız. Çünkü öğrenci nerede ise çekim alanları da orada oluyor” dedi.

Projeland Facebook sayfasını takip edin