Image

Pendik Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

489

Tarihi 8400 yıl öncesine dayanan Pendik, günümüze gelene kadar pek çok köklü değişiklik yaşadı. 1987 tarihinde komşusu Kartal’dan ayrılarak müstakil ilçe haline gelen bölgede bugün çok sayıda konut projesi yükseliyor. Bu yazımızda sizlerle Pendik Konut Projeleri hakkında detaylı bir analiz paylaşacağız. 

Son dönemlerde Pendik dendiğinde aklımıza çok sayıda konut projesi geliyor. İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Pendik, lüks ve sakin bir yaşam vaat eden konut projelerine ev sahipliği yapıyor. Burada özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı çevresinde bulunan Kurtköy bölgesinde yoğunlaşan bu projeler arasında seçim yapmak için size yardımcı olmayı amaçlıyoruz. 

Peki aradığınızı nasıl kolay bir şekilde bulursunuz?

Hürriyet Emlak Projeland’de yer alan Pendik sayfasını ziyaret ederek, aradığınız kriterlere en uygun seçenekleri kolay yoldan bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sayfayı ziyaret ettikten sonra arama kriterlerinizi belirlemek ve proje listesini sınırlamak. Aşağıdaki görsele tıklayarak sayfayı ziyaret edebilirsiniz:

Projeland sayfasını ziyaret et

Pendik Emlak Endeksi ve Fiyatları

Pendik Emlak Endeksi ve Fiyatları

Yukarıda gördüğünüz Pendik Emlak Endeksi verilerini Hürriyet Emlak’tan aldık. Buna göre, Şubat 2019 itibarıyla metrekare birim fiyatının 2.869 TL olduğunu görüyoruz. Grafik incelendiğinde emlak endeksinin çok fazla dalgalandığını söyleyemeyiz. Ancak Mart 2018’de 3.135 TL’den 2.869 TL’ye bir düşüş olduğunu belirtmek gerekiyor. Son 1 yıllık değişime baktığımızda yüzde 6,94’lük bir düşüş gerçekleşmiş.

Bize daha fazla yardımcı olması açısından İstanbul verilerini de gözden geçirelim.

Hürriyet Emlak verilerine göre, İstanbul’da Mart 2019 itibarıyla ortalama metrekare birim fiyatı 4.231 TL. Yıllık değişim oranı ise yüzde 2,56 azalmış görünüyor. Temmuz 2018’de 5000 TL’nin üzerine çıkan metrekare birim fiyatı, az önce ifade ettiğimiz 4.231 TL gibi bir fiyata düşmüş.

İstanbul ortalamasına bakıldığında Pendik’te konut fiyatları diğer ilçelere oranlara daha uygun görünüyor. Konut projeleri bakımından oldukça zengin bir bölge olan Pendik, son zamanlarda çok fazla gelişti. Emlak Endeksi bizlere birinci el ve ikinci el satış ortalamasını yansıttığından metrekare birim fiyatı biraz artış gösterebilir. Doğru projeye yatırım yaparsanız ilerleyen dönemlerde çok fazla prim potansiyeli bulunuyor.

Neden Pendik’ten Konut Almalısınız?

Neden Pendik'ten Konut Almalısınız?

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul her geçen gün göç alıyor. Bu göç genellikle tek bir bölgede yoğunlaşmıyor, insanlar çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak yaşayacakları ilçeyi seçiyorlar. Pendik son yıllarda en fazla göç alan ilçelerden biri olarak dikkat çekiyor.

Bu göçün en büyük sebeplerinden biri şehrin kaosundan kurtulmak isteyen insanların daha sakin bir hayat arayışı diyebiliriz. Bölgede hızla yükselen konut projeleri sayesinde insanlar hem sakin hem de lüks bir hayat yaşıyorlar.

Söz konusu sadece konut projelerinin artması da değil, bölgeye yapılan yatırımlar Pendik halkının daha refah içinde yaşamasına imkan tanıyor. Pek çok eğitim ve sağlık kurumunun yanında alışveriş merkezlerinin sayısının artması da bu durumu pekiştiriyor. Diğer yandan ilçe Sabiha Gökçen Havalimanına da ev sahipliği yapıyor.

Neden Pendik’ten konut almalısınız? sorusunun ilk cevabı elbette fiyatlar olacaktır. İstanbul ortalamasına göre gayet uygun fiyatlı projelerin bulunduğu ilçe, ilerleyen yıllarda konut alıcılarına iyi bir prim potansiyeli vaat ediyor. Kurtköy’de inşa edilen konut projelerini özellikle incelemenizi tavsiye ederiz. İkinci olarak şehrin kaosundan kurtulmak isteyenlere iyi bir fırsat sunuyor diyebiliriz.

Pendik Konut Projeleri

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz listede 2019 Pendik konut projeleri arasında çeşitli kriterlere göre belirlenmiş seçenekler bulacaksınız. Dilerseniz bu listede yer alan projelerden birinin altındaki görsele tıklayabilir, detaylı fiyat bilgisini öğrenebilir veya ayrıntılı bilgi sahibi olmak için form doldurabilirsiniz. Görsellerin üzerinde form kutucuğunun bir örneğini göreceksiniz.

Bu listenin sürekli güncelleneceğini de söyleyelim. Eğer aradığınız projeyi daha kolay bulmak isterseniz yazımızın en başında bulunan navigasyonu da kullanabilirsiniz. 

İşte sizler için seçtiğimiz Pendik konut projeleri: 2019 fiyatları ve kampanyaları:

Hakyapı Onlife

Hakyapı Onlife Liste

Yeşilce Aydos

Yeşilce Aydos Liste

Zemzem Konutları

Zemzem Konutları Liste

Optimum Gardens

Optimum Gardens Liste

Dolunay 1461

Dolunay-1461 Liste

Şehr-i Ala

Şehr-i Ala Liste

Panorama Pendik

Panorama Pendik Liste

Lens İstanbul

Lens İstanbul Liste

Pendik Alaca

Pendik Alaca Liste

Marmara Teras Park

Marmara Teras Park Liste

Unique Kurtköy

Unique Kurtköy Liste

Devr-i Pendik

Devr-i Pendik Liste

Onur Life 180

Onur Life 180 Liste

Portekiz Kurtköy

Portekiz Kurtköy Liste

Major Kurtköy

Major Kurtköy Liste

Modoğlu Park Pendik

Modoğlu Park Pendik Liste

Korkmazkaya Çeşme

Korkmazkaya Çeşme Liste

Benzer haberleri okumak için Analizler kategorimizi takip edebilirsiniz.

Kartal Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları