Image

Salonunuzu Zenginleştirebileceğiniz 5 Dekoratif Ürün

209

Salon, evinizin ve sizin tarzınızı en net şekilde gösterebileceğiniz evinizin en çok görünen alanı. Diğer odalarınızla bütünleşen bir salon dekorasyonu da tercih edebilirsiniz, tek başına tarzınızı yansıtan bir dekorasyon da. Salon bir nevi evinizin vitrini diyebiliriz.

En şık ve en son trendlere uygun, kullanım alanını maksimumu çıkartacak, konforlu ve şık mobilyalar ile salonunuzun dekorasyonu yaptınız ama hep bir eksik var. Salonunuzda bir canlılık ya da bütünlüğü sağlayacak aksesuarlar eksik olabilir mi?

Projeland sayfasını ziyaret et

Bu canlılığı salonunuza kazandırmak için yapacağınız ufak dokunuşlar var. İşte salonunuzu zenginleştirebileceğiniz 5 ürün.

Yastıklar

Koltukların genellikle kendilerine ait yastıkları bulunuyor ama bunlar dekorasyonunuza katkı sağlayacak ya da salonunuzu zenginleştirecek ürünler değil. Burada devreye dekoratif yastıklar giriyor. Koltuğunuzun ya da salon dekorasyonunuzun ortak renginin ne olduğu tabi ki önemli ama kullandığınız yastıklarla salonunuzun havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Boyutunu ve renklerini salon dekorasyonunuza uygun seçmeniz yeterli.

Salon dekorasyonu yastık

Mumlar

Mumlar her zaman evimizi daha şık ve daha otantik göstermek için gerekli olan aksesuarlar arasında yer alıyor. Şık mumluklarla, kandillerle ya da tek başına mumlarla evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Özellikle büyük, beyaz mumlar her eve uygun olabililir.

Evinizin bir köşesini ya da üzerini doldurmak istediğiniz bir mobilyanızı gözünüze kestirin. Mumu nasıl kullanmak istediğinize karar verin. Yukarıda saydığım kandil ya da mumlukla tamamlamak istediğinizi seçin. Daha sonra tek yapmanız gereken bunları satın almak ve evinizin tarzının bir anda değiştiğini siz de fark edeceksiniz.

Salon dekorasyonu mum

Tablolar

Bir sanatçının eseri, görmek istediğiniz bir manzara ya da ailenizle çekildiğiniz şık bir fotoğrafınız salonunuzun dekorasyonunu zenginleştirebilir. Tek parça halinde, asimetrik parçalarla ya da puzzle şeklinde seçtiğiniz tabloları evinizin cansız olduğunu düşündüğünüz bir duvara astığınız zaman hem dekorasyon bütünlüğü sağlayacak hem de salonunuzun dekorasyonunu zenginleştirebileceksiniz.

Asmak istemiyorsanız kuvvetli çift taraflı bantlarla yapıştırıp duvarınızı koruyabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.

Selon dekorasyonu tablo

Aydınlatma aksesuarları

Avizeler dışında evinizde kullanabileceğiniz pek çok aydınlatma aksesuarı var. Duvarlarınıza simetrik bir şekilde yerleştireceğiniz apliklerle bir duvarınızı canlandırabilirsiniz. Ayaklı aydınlatma üniteleri de salonunuzu zenginleştirebileceğiniz ürünlerden bir tanesi. Salonunuzun dekorasyonuna göre metal, kumaş, tek ayaklı gibi farklı modellerde aydınlatma üniteleri evinize farklı bir tarz katacaktır.

Salon dekorasyonu aydınlatma

Halılar

Halı çoğu insanın evinde mutlaka olması gerektiğini düşündüğü kiminin de hiç sevmediği bir ev eşyası. Salon dekorasyonuna uygun seçildiği sürece halı evinizi geniş gösterebilir, dekorasyonunun bütünlüğünü sağlayabilir ve evinize daha sıcak bir hava katabilir. Eğer halı sevmeyen ama dekorasyona olan katkısını da es geçmek istemiyorsanız jüt halı ile ilgili yazımızı da mutlaka okuyun.

Nedir bu Jüt Halı?

Salon dekorasyonu halı

Benzer haberleri okumak için Dekorasyon kategorimizi inceleyebilirsiniz.