Image

Sevgililer Gününe Evinizi Hazırlayın

335

Aşıkların günü geldi çattı. Her çiftin sevgililer günü için düşünceleri farklı. Kimi hiç kutlamaz, kimi romantik bir yemeğe çıkar, kimi tatile, kimi de evde vakit geçirmek ister. Bu günü sevdiğiniz insanla beraber evde geçirmek istiyor ve vakit geçireceğiniz alanı güzelleştirmek istiyorsanız bunu yapmak oldukça kolay.

Sevgililer günü konseptini özetlersek kırmızı renk, kalp, ışıklar ve balonlar mutlaka olmalı diyebiliriz. Evinizin her köşesine ufak eklemeler yaparak evinizi sevgililer günü için hazırlayabilirsiniz. Kalpli yastıklar, kalpli masa örtüleri, led aydınlatmalar ve peluş örtüler işinize yarayabilir ve bunları sevgililer gününden sonra da kullanabilirsiniz.

İşte herkesin sevebileceği ve zamansız sevgililer günü dekorasyon önerileri:

Canlı çiçekler

Sevgililer günü için akla ilk gelen hem kolay hem de güzel bir fikir: canlı çicekler. Evinizin dekorasyon bütünlüğünü bozmayacak, koyduğunuz yeri güzelleştirecek, sevgililer günü konseptine en uygun çiçekleri dekoratif bir vazo ile evinizin her köşesinde kullanabilir ve sevgililer günü ruhunu canlı çiçekler ile yakalayabilirsiniz.

Asimetrik bir şekilde, bol yeşil ve kır çiçekleri de kullanarak çiçeklerinizi daha tarz ve dekoratif gösterebilirsiniz.

Sevgililer günü için güller

Kalp şeklinde yastıklar

Bu madde için olmazsa olmaz diyebilirim. Kalpli yastıklar hem dekoratif hem de sevgililer günü için biçilmiş kaftan. Farklı boyutlar ve renklerde kullanabilirsiniz. Mutlaka kırmızı ve üzerinde yazıları olan bir yastık olmasına gerek yok. Bu şekilde bu özel günden sonra da yastıkları dekorasyonunuzu tamamlamak için kullanabilirsiniz. Üzerinde kalp deseni olan kare yastıklar da işinizi görebilir.

Kalp şeklinde yastık 2

Salon dekorasyonunda yapılan 5 hata

Masanızda kalpleri kullanın

Sevgililer günü için hazırlayacağınız masanız için kalpli masa örtüleri çok uygun. Biraz daha sade olsun derseniz sadece beyaz üzerine birkaç kalp deseni olan masa örtüleri bulabilirsiniz. O gün için hazırladığınız yemekler ya da tatlıların yanında vereceğiniz kalp desenli mendiller de masa örtünüzü dekorasyon açısından destekleyecektir.

Kalpli masa örtüleri

Dekoratif aydınlatmalar

Mum her zaman ortamı kurtarır ve romantikleştirir. Mum dışında bir aydınlatma düşünüyor ve konseptinize uygun olsun istiyorsanız, dekoratif aydınlatlamalar çok daha şık ve yaratıcı olacaktır.

 

Ev dekorasyonuna uygun aksesuarlar

Balonlar

Sevgililer gününde akla ilk gelenlerden biri de balonlar. Kırmızı, kalp şeklinde ve uçan balonları herkes beğenir. Siz de o gün için bu balonlardan birkaç tane kullanarak evinizde farklı bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Sevgililer günü dekorasyonu balonlar

Fotoğraflarınızı kolajlayın

Farklı yerlerde, gittiğiniz tatillerde çektiğiniz fotoğraflarınızı, selfielerinizi kolajlamak güzel olacaktır. İster bir duvarınıza hasır bir ip takıp fotoğraflarınızı o ipe asabilir ve küçük led ışıklarla aydınlatabilirsiniz. Bu oldukça romantik ve güzel bir görüntü sunacaktır. Fotoğraflarınızı aynı çerçevenin içine yerleştirerek yine led ışıklarla çerçevenin etrafını sarmak da işe yarayabilir.

Sevgililer günü ışıklı fotoğraf

Benzer haberleri okumak için Dekorasyon ve İpuçları kategorimizi inceleyebilirsiniz.