Image

TOKİ Ankara 2019 Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

100

Türkiye’nin 81 ilinde TOKİ projeleri yer alıyor. Genel olarak alt ve orta gelir gurubuna göre projeler hazırlayan kurum, özellikle deprem gibi doğal afetlerde vatandaşların imdadına yetişiyor. Planlı kentleşme ve kamunun toplu konut yapımı ile ilgili alanda çalışmalar yürüten kurum, belirli kriterleri taşıyan tüm vatandaşlara açık olarak konut satışlarını sürdürüyor. Bu yazımızda sizlere TOKİ Ankara 2019 başvuru tarihleri hakkında bilgi vereceğiz.

Genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, projenin yer aldığı il sınırları içinde en az bir yıl ikamet eden, hane halkının aylık geliri en fazla 4500 TL olan, başvuru sahibinin üzerine herhangi bir mülk bulunmaması TOKİ projelerine başvuru sürecinde aranan şartlardandır. TOKİ Ankara 2019 başvurularında da bu şartların bulunduğunu görüyoruz. Başvuru sahipleri bu şartları taşıyorsa 4 kategori içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınıyor:

  • Şehir Aileleri, harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimler
  • En az yüzde 40 engelli vatandaşlar
  • Emekli Vatandaşlar
  • Diğer alıcı adaylar

Projeland sayfasını ziyaret et

TOKİ Ankara 2019 Projeleri

En çok projenin olduğu illerden biri olan Ankara, kentsel dönüşüm başlığında pek çok projeye ev sahipliği yapıyor. Sincan, Mamak, Antındağ ve Çubuk ilçelerinde satışı devam eden TOKİ Ankara 2019 projeleri bulunmaktadır. Çoğunluğu alt gelir ve orta gelir grubuna ait olan konut projelerinin yanında iş yeri gibi projelerde satışta yer alıyor. Başvuruların tamamına yakını açık satış yöntemi ile vatandaşlarla buluşuyor.

TOKİ Ankara 2019 Başvuru Tarihleri

Kuzey Ankara Kent Girişi 1 ve 2. Bölgelerde satışı devam eden konutlar bulunuyor. Kuzeykent projesindeki bu TOKİ Ankara 2019 başvuru tarihleri ise 20 Mart ile 28 Haziran arasında görünüyor.

TOKİ Çubuk Aşağıçavundur bölgesinde 15 Nisan ile 28 Haziran tarihlerinde başvurular yapılabilir. TOKİ Mamak Kusunlar 2. Etap için ise 25 Nisanda başlayan alt gelir sahipleri için olan konut projeleri 28 Hazirana kadar sürecek. TOKİ Sincan’daki kentsel dönüşüm projelerinin satışları 07.01.2019 tarihinde başlamış ve Haziran sonuna kadar satışlar devam ediyor.

Benzer içerikleri okumak için TOKİ Haberleri kategorimizi takip edebilirsiniz.