Image

Yeni TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir?

220

Toplu Konut İdaresi Başkanlığına geçtiğimiz günlerde yeni başkan ataması yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince yapılan atama kararı kapsamında mevcut Başkan Yardımcısı Ömer Bulut TOKİ Başkanlığına atandı. Peki yeni TOKİ Başkanı Ömer Bulut kimdir?

Geçtiğimiz Aralık ayında Mehmet Ergün Turan’ın belediye başkan aday adayı olarak kurumdan ayrılmasından sonra boşalan makama, TOKİ’ de Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ömer Bulut vekaleten getirilmişti.

18 Nisan 2014 tarihinden bu yana Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı görevini üstlenen Mehmet Ergün Turan, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de aktif siyaset yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Turan, Belediye Başkan Adayı olmak için istifa etmişti.

Projeland sayfasını ziyaret et

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Kimdir?

TOKİ Başkanlığı’na önce vekaleten atanan Ömer Bulut, 2011 yılından bu yana Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Ergün Turan’ın istifasının ardından TOKİ Başkanı olan Bulut’un hayatını aşağıdan okuyabilirsiniz.

1968 yılında Trabzon’da doğan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun oldu.

1995-2001 yılları arasında İller Bankası Erzurum ve Ankara Müdürlüklerinde mühendis olarak görev aldı.

Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ), 2005-2006 yılları arasında Uzmanlık, 2006-2011 yılları arasında Daire Başkanlığı yapan Bulut, Temmuz 2011 – Aralık 2018 tarihleri arasında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

2018 yılının Aralık ayından itibaren, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda, Başkanlık görevini vekâleten yürüten Ömer Bulut, 31 Mart 2019 tarihinde TOKİ Başkanlık görevine asaleten atanmıştır.

Ömer Bulut, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Benzer haberleri okumak için TOKİ Haberleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.