Image

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 | Tüm Bilgiler | Bankalar ve Kredi Koşulları

1084

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen bir konuta sahipsiniz ve her yıl düzenlenen indirim kampanyasının 2019 ayağını merak ediyor musunuz? Ödemelerinizi erkenden bitirip tapunuzu almak istiyorsanız TOKİ İndirim Kampanyası 2019 hakkında bilmeniz gerekenleri tek çatı altında topladık. Bu yazımızda TOKİ İndirim Kampanyası 2019 hakkında tüm bilgileri, bankalar ve kredi koşullarını bulacaksınız. Dilerseniz yukarıdaki navigasyon aracılığıyla merak ettiğiniz başlıklara kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 ayağı bugün resmi olarak başladı. Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen vatandaşlar, bu yazıyı okuyarak indirim kampanyası hakkındaki tüm detaylara kolaylıkla ulaşabilecekler. Yapmanız gereken her şeyi adım adım öğrenecek ve geri ödemesi devam eden konutlarınızın borcunu erkenden bitirip tapunuzu alabileceksiniz. 

Hadi başlayalım…

Projeland sayfasını ziyaret et

TOKİ İndirim Kampanyası Nedir?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) her yıl belirli dönemlerde “Borç Bitiren Kampanya” adı altında indirim başlatıyor. Geri ödemesi devam eden konutlar için uygulanan bu indirim kampanyası, vatandaşların borçlarını erkenden ödeyip tapularını almalarına yardımcı oluyor. Halk arasında TOKİ İndirim Kampanyası olarak bilinen bu uygulama genellikle yoğun talep görüyor. Kampanyadan iş yeri alıcıları da faydalanabiliyor. 

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 Avantajları ve İndirim Oranı

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 Avantajları

Vatandaşlara kolaylık sağlamak için indirim oranlarını açıklayan TOKİ, bu yıl düzenlediği kampanyasında peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapıyor. Bu kampanyadan 210 bin konut ve iş yeri alıcısının faydalanması bekleniyor. Bu noktada şu detayı vurgulamak gerekiyor: Bu indirim oranı peşin ödemelerde geçerli. Yani satın aldığınız konutun kalan borcunu yüzde 22 indirim avantajından faydalanarak kapatabilir ve tapunuzu hemen alabilirsiniz.

Diğer yandan borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlar da yüzde 22 indirim avantajından faydalanabiliyor. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gerekenleri ayrı bir başlık altında inceleyelim.

Borcunun Tamamını Kapatamayan Vatandaşlar için Yüzde 22 İndirim

Yüzde 22 indirim kampanyasından borcunun tamamını kapatamayan vatandaşlar da faydalanabilecek demiştik. Peki bu nasıl olacak?

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. 

TOKİ İndirim Kampanyası 2019’a Nasıl Başvurulur?

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının ilgili bankalara başvuruda bulunması yeterli olacak. TOKİ tarafından duyurulan habere göre, bu bankalar Ziraat Bankası ve Halk Bankası olarak belirlendi. Ayrıca, dilerseniz gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladığınız bankadan konut kredisi de kullanabilirsiniz.

Başvuru Tarihleri

Kampanyadan yararlanmak için başvuru tarihlerini de kaçırmamalısınız. Bu yazımızın görselinde gördüğünüz üzere kampanya 21 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru kabul ediyor. Bu tarihlerden sonra yapılacak borç kapatmalarınızda söz konusu indirim oranından faydalanamayacağınızı vurgulayalım.

Başvuru Şartları

  • İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.
  • Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 Bankalar ve Kredi Koşulları

TOKİ İndirim Kampanyası 2019 Bankalar ve Kredi Koşulları

Yukarıdaki görseli açacak olursak:

Halk Bankası’ndan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar 1 ila 120 ay arası vade seçeneğinden diledikleri tutarı yüzde 1,28 faiz oranı ile alabilecekler. Vatandaşlardan herhangi bir tahsis ücreti alınmayacak. Ayrıca, iş yeri kredisi almak isteyen vatandaşlara ise yüzde 1,38 oranında faiz oranı uygulanacak.

Ziraat Bankası’ndan konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için de aynı durum tamamen geçerli. 1 ila 120 ay arası vade seçeneğinden diledikleri tutarı yüzde 1,28 faiz oranı ile alabilecekler. Tahsis ücreti Ziraat Bankası’nda da yok. Ayrıca, iş yeri kredisi almak isteyen vatandaşlara ise yüzde 1,38 oranında faiz oranı uygulanacak.

TOKİ ile ilgili hiçbir haberi kaçırmamak için TOKİ Haberleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.