Image

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

1348

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen konutlar, başvuru sayısı satışa çıkarılan konut sayısından fazla olduğu takdirde kuralı satış yöntemiyle hak sahiplerine veriliyor. Kura tarihi de genellikle başvuru tarihinden kısa süre sonraya planlanıyor. Peki TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? Kura sonuçları TOKİ internet sitesinden nasıl kontrol edilir? Bu içerikte en kısa yolu sizlerle paylaşacağız.

Hürriyet Emlak Projeland olarak Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilen konutların haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru tarihleri, kura sonuçları, sözleşme tarihleri ve satış fiyatları hakkında tüm bilgileri en anlaşılır biçimde sunmaya çalışıyoruz. Ancak kura sonuçlarını öğrenmenin başka yolları da var.

Türkiye’nin her köşesinde yeni projeler üreten TOKİ, bugüne kadar birçok insanı ev sahibi yaptı. Markalı projelere nazaran biraz daha uygun fiyata ev sahibi yapan idare, ödeme alternatifleriyle de dikkat çekiyor. Buradan hareketle her yıl vatandaşlar TOKİ çekilişlerine katılıyorlar. 

TOKİ kura sonuçları vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Yapılan kuralar, her yıl bölgelere göre farklı tarihlerde gerçekleştiriliyor. Sonuçların açıklanması da yine bölgelere göre farklı zamanlarda sağlanıyor. 

Projeland sayfasını ziyaret et

Kura Sonuçları TOKİ İnternet Sitesinden Nasıl Öğrenilir?

TOKİ’nin avantajlı ödeme koşullarından faydalanmak ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen konut alıcıları, yaşadıkları şehirlerde bir projeye başvuruda bulunuyorlar. Kura tarihleri ve sonrasında açıklanacak kura sonuçları Toki’nin resmi web sitesi aracılığıyla duyuruluyor. Bu konu hakkında çeşitli kaynaklarda bazı bilgiler de veriliyor. Ancak en doğru tarihler ve sonuçlar TOKİ’ye ait olan resmi web sitesi üzerinde yer alıyor.

Başvuru tarihinden en fazla 1 ay sonra konut seçme ve belirme kurası çekiliyor. Bu tarihleri az önce ifade ettiğimiz gibi Hürriyet Emlak Projeland üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca, en kısa sürede sonuçları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. TOKİ’nin internet sitesinden bakmak isterseniz de biraz karmaşık olan ama doğrudan kaynağa erişebileceğiniz bir yöntem var. Bu yöntemi uygulayarak TOKİ kura sonuçlarına kısa sürede ulaşmanız mümkün.

TOKİ projelerine başvuru yapacak vatandaşların, TOKİ tarafından belirlenen koşullara uygunluğu önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. İlk koşulun TC vatandaşı olmak olduğunu belirtelim. Ayrıca, başvuru yapılan projenin sınırlarında en az 1 yıl boyunca ikamet edilmesi gerekir. Daha önceden bu projeden bir ev sahibi olmamak şartı da mevcut. Ayrıca başvuracak kimsenin kendisine ve ailesine ait tapulu bir konutu bulunmaması şartı aranıyor. Bu şartları sağlayan vatandaşlar, TOKİ kura sonuçları için olumlu adaylar diyebiliriz.

TOKİ Kura Sonuçları Öğrenme

  1. Öncelikle TOKİ’nin internet sitesinde yer alan Duyurular bölümüne geliyoruz.
  2. Daha sonra klavyenizden “CTRL+F” fonksiyonunu kullanarak projenizin adını ilgili alana yazmanız gerekiyor.
  3. Türkiye Geneli Satışlar bölümünde yer alan tabloda konut sayısından sözleşme tarihlerine kadar pek çok detay göreceksiniz.
  4. Burada aradığınız projenin Detay linkine tıklayarak kura sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Bunu bir örnekle pekiştirelim. Diyelim ki Ankara Sincan Saraycık projesine başvurdunuz. CTRL+F fonksiyonunu kullanarak veya  ilgili arama kısmına yazdığınızda karşınıza proje çıkacak. Projenize ulaştıktan sonra en sağda yer alan Detay bölümüne tıkladığınızda kura sonuçlarını kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Benzer haberleri okumak için TOKİ Haberleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.