Image

Tuzla Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

409

Bu yazıyı okuyorsanız Tuzla Konut Projeleri arasındaki seçenekleri düşünüyorsunuz demektir. İstanbul Anadolu Yakasının sınır ilçesi olan Tuzla’da yaşamak isteyen biriyseniz, sizler için hem emlak endeksi hem semt kültürü hem de çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak hazırlanmış bir proje listesi barındıran harika bir rehber hazırladık.

Tuzla Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları hakkında hazırladığımız bu detaylı analiz birçok başlıktan oluşuyor. Yukarıda bu başlıklar arasında kolayca gezinti yapabilmeniz için bir navigasyon göreceksiniz. Dilerseniz önerdiğimiz konut projelerine direkt ulaşabilir, dilerseniz de emlak endeksini inceleyebilirsiniz. Bu yazıyı belirli aralıklarla güncelleyeceğimizi de söylemeden geçmeyelim.

Şimdi, Tuzla konut projelerinden bahsetmeden önce bölgenin tarihçesi, ulaşım ve eğitim olanaklarından bahsederek ilçeyi tanıyalım.

Projeland sayfasını ziyaret et

Tuzla Nasıl Bir İlçe? 

İstanbul Anadolu Yakasının sınır ilçesi olan Tuzla, şehir merkezinden uzak olması nedeniyle sakin ve huzurlu bir yaşam vaat ediyor. Kuzeyinde ve batısında Pendik ilçesinin bulunduğu ilçenin doğusunda ise Kocaeli’ne bağlı Gebze yer alıyor. 

Adını Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul’un tuz ihtiyacını karşılayan Tuz Gölü’nden alan Tuzla, yapılan araştırmalara göre eski uygarlıklara da ev sahipliği yapmış. Örneğin Tuzla Burnu’na çok eski dönemlerde Akritas adı veriliyormuş. 1912 yılına kadar da balıkçı köyü olan ilçe, 1992 yılında ilçe statüsüne kavuştu. Tabii 1951 yılından 1989 tarihine kadar İstanbul’un Kartal ve Pendik ilçelerine bağlı olduğunu da unutmayalım.

Peki İstanbul’un şehir merkezine uzak olan bu ilçede ulaşım, sağlık ve eğitim olanakları nasıl? 

Tuzla Nasıl Bir İlçe?

Tuzla’da Ulaşım

Son yıllara kıyasla Tuzla’da ulaşımın giderek geliştiğini söylemek yanlış olmaz. Karayoluyla ulaşımda zaten bir problem yok, bunun yanında İETT ve özel halk otobüsleri Tuzla’dan Kadıköy’e, Esenler’e, Cevizlibağ ve Bostancı’ya kadar ulaşım sağlayabiliyorlar. Diğer yandan aktarma merkezlerinden de çeşitli noktalara gidebiliyorsunuz. 

Ancak yeni bir haberi bu yazı aracılığıyla duyuralım: 

Son gelen haberlere göre, Pendik-Kaynarca-Tuzla metro hattının çalışmalarına yeniden başlandı. Hattın birincisi Tavşantepe Metro Hattı kuyruk tüneli sonundan başlayarak sırasıyla Kaynarca merkez, Çamçeşme Kavakpınar, Esenyalı ve Aydıntepe (Tuzla Tersane) istasyonlarından geçerek Tuzla Belediyesi mevkiinde kuyruk hatları bitiminde son bulacak. Bu hattın toplam uzunluğu yaklaşık 7,9 kilometre olacak.

Tuzla’da Eğitim

Tuzla, eğitim olanakları açısından da çok yönlü özellikler bulunuyor. Özel Denizcilik Fakültelerinin yanı sıra İTÜ Denizcilik Fakültesi ve Tuzla Piyade Okulu ve Deniz Harp Okulu da bu ilçede bulunuyor. Diğer yandan Sabancı Üniversitesi gibi prestijli bir üniversitemizin Tuzla’da olduğunu söyleyelim. Özel liseler ve devlet okullarının da kaliteli eğitim verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tuzla’da Sağlık Olanakları

İstanbul’un merkezine uzak bir noktada konumlanan ilçede özel ve devlet hastanelerinin olmaması düşünülemez. Tuzla Devlet Hastanesi, Tuzla Gisbir Hastanesi ve Özel Tuzla Hastanesi gibi birçok olanaktan vatandaşlar faydalanabilirler.

Ayrıca Tuzla’ya yakın bölgelerin detaylı analizlerini de okumanızı tavsiye ederiz:

Kartal Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

Pendik Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

Maltepe Konut Projeleri: 2019 Fiyatları ve Kampanyaları

Tuzla Emlak Endeksi ve Fiyatları

Tuzla Emlak Endeksi ve Fiyatları

Hürriyet Emlak’tan aldığımız emlak endeksi verilerine göre, Şubat 2019 itibarıyla Tuzla’da metrekare birim fiyatının 2.936 TL olduğunu görüyoruz. Grafik incelendiğinde emlak endeksinin 2018 yılında düzenli bir şekilde arttığını, Ocak 2019 itibarıyla da düşüş trendine girdiğini görüyoruz. Aralık 2018’de 3.083 TL iken Şubat 2019’da 2.936 TL’ye bir düşüş olduğunu belirtmek gerekiyor. Son 1 yıllık değişime baktığımızda bu düşüşün çok etkili olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü yıllık değişim oranı Tuzla’da yüzde 4.08 artmış görünüyor.

Peki bu grafiğin dışında İstanbul verileri bize ne anlatıyor?

Hürriyet Emlak verilerine göre, İstanbul’da Mart 2019 itibarıyla ortalama metrekare birim fiyatı 4.231 TL. Yıllık değişim oranı ise yüzde 2,56 azalmış görünüyor. Temmuz 2018’de 5000 TL’nin üzerine çıkan metrekare birim fiyatı, az önce ifade ettiğimiz 4.231 TL gibi bir fiyata düşmüş.

Tuzla ilçesi İstanbul’un en sakin noktalarından biri diyebiliriz. Son 1 yılda birinci el ve ikinci el konut fiyatlarının arttığı ilçede, konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Üstelik İstanbul’un diğer ilçelerine oranla daha uygun fiyata ev sahibi olabiliyorsunuz.

Neden Tuzla’dan Konut Almalısınız?

Neden Tuzla'dan Konut Satın Almalısınız?

Tuzla’dan konut almayı düşünenlerin büyük çoğunluğu daha sakin bir hayat arzuluyor. İstanbul’un kaosundan uzaklaşmak isteyenler Tuzla’da inşa edilen konut projelerinden daire satın alarak bu hayallerini gerçekleştirebiliyorlar. İnsanlar genellikle uzaklığı bir sorun olarak görür, ancak Tuzla’ya yapılan yatırımlar sayesinde ilerleyen yıllarda ulaşım problemi giderek azalacak gibi duruyor. Öyle ki raylı sistemlerin gelişmesiyle Tuzla için ulaşım bir problem olmaktan çıkacaktır.

Son gelen haberlere göre, Pendik-Kaynarca-Tuzla metro hattının çalışmalarına yeniden başlandı. Hattın birincisi Tavşantepe Metro Hattı kuyruk tüneli sonundan başlayarak sırasıyla Kaynarca merkez, Çamçeşme Kavakpınar, Esenyalı ve Aydıntepe (Tuzla Tersane) istasyonlarından geçerek Tuzla Belediyesi mevkiinde kuyruk hatları bitiminde son bulacak. Bu hattın toplam uzunluğu yaklaşık 7,9 kilometre olacak.

Konut fiyatları bağlamında bir yorum yapmak gerekirse de Tuzla’da konut projeleri diğer bölgelere oranla oldukça uygun fiyatlardan satışa çıkıyor. İçerisinde birçok ayrıcalık barındıran bu projeler, konut alıcılarına lüks ve ferah bir yaşam vaat ediyor. Az önce bahsettiğimiz emlak endeksi verileri de bunu destekler nitelikte!

Tuzla Konut Projeleri

Tuzla Konut Projeleri arasında sizin için fiyat, lokasyon, çevre ve daha pek çok kriteri bir araya getirerek harika bir liste oluşturduk. Projeler arasında gezerken göreceksiniz, her bütçeye uygun ve çeşitli ihtiyaçlara cevap veren seçenekler bulacaksınız. 

Tuzla Konut Projeleri listemizi aşağıda bulabilir ve fotoğrafların üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz: 

Tuzla Ambiyans

Tuzla Ambiyans Liste

Lokum Evler

Lokum Evler Liste

Lokum Rezidans

Lokum Rezidans Liste

Zer Tuzla Marina

Zer Tuzla Marina Liste

Gelecek Relax

Gelecek Relax Liste

Maksimum Life

Maksimum Life Liste

Prestij Nova Tuzla

Prestij Nova Tuzla Liste

ATS Trio Park

ATS Trio Park Liste

Devr-i Tuzla

Devr-i Tuzla Liste

Gelecek Reflex

Gelecek Reflex Liste

Gelecek Realist Tuzla

Gelecek Realist Tuzla Liste

Elexia Tuzla

Elexia Tuzla Liste

Asmin Park Residence

Asmin Park Residence Liste

ATS Twin Park

ATS Twin Park Liste

Yaylapark Plus Evleri

Yaylapark Plus Liste

Benzer yazılar okumak için Analizler kategorimizi inceleyebilirsiniz.