Image

Yapı Kayıt Belgesi Bedelleri İçin Son Tarih 30 Haziran!

7

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümden imar barışına kadar pek çok konuda Hürriyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. İmar Barışı hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, yapı kayıt belgesi için son tarih 30 Haziran dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’e son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İmar Barışı hakkında da konuşan Bakan Kurum, İmar Barışından 10 milyonu aşkın vatandaşın faydalandığını söyledi.

Başvuruların 15 Haziran tarihinde sona erdiğini hatırlatan Bakan Kurum, yapı kayıt belgesi bedellerinin ise 30 Haziran tarihine kadar yatırılması gerektiğini belirtti.

Projeland sayfasını ziyaret et

Son Tarih 30 Haziran!

Vatandaşların ödeme konusunda bir sıkıntı yaşamaması için çalıştıklarını söyleyen Bakan Kurum, “Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 29 Haziran Cumartesi ve 30 Haziran Pazar günleri 10.00-16.30 saatleri arasında 81 ilde yeterli sayıda şube ile imar barışı ödemelerini almaya devam edecekler” dedi.

Ayrıca ödemeler 30 Haziran 2019 Pazar günü saat 23.59’a kadar Ziraat Bankası ATM’lerinden, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank internet şubelerinden, Ziraat Bankası ve Vakıfbank mobil uygulamalarından da yapılabilecek.

Bakan Kurum ayrıca, artık şerhler yapılacak işe engel olmayacağını, yeni ev yapılıp kat mülkiyeti aşamasına geçince bu haklar ve şerhler devreye gireceğini, metruk binaların yıkılacağını, vatandaşların 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruda bulunmaları halinde 2B sorununun biteceğini, yeşil alanların artacağını, tapuda fotoğrafa gerek kalmayacağını ve boş arsaların otopark olacağını da açıkladı.

Kentsel dönüşüm eylem planını yakında açıklayacaklarını söyleyen Kurum, 50 bin konutun dönüşümüne aynı anda başlanacağını ifade etti.

Benzer haberleri okumak için Sektörel Haberler kategorimizi inceleyebilirsiniz.