Image

Yatak Odanızı Zenginleştirebileceğiniz 5 Dekoratif Ürün

335

Yatak odası evimizin en mahrem yeri. Büyük ya da küçük, balkonlu ya da balkonsuz, ebeveyn banyosu olan ya da olmayan pek çok farklı türde ve büyüklükte yatak odaları var.

Salonunuzun dekorasyonu, gelen misafir ve sizin için ne kadar önemli ise yatak odanızın dekorasyonu da aslında bir o kadar önemli. Sizin en çok vakit geçirdiğiniz kişisel alanınızın daha güzel ve şık görünmesi için yapılması gereken birkaç şey var. Bunlar için küçük dekorasyon önerileri ve aksesuarlar yeterli.

Projeland sayfasını ziyaret et

Yastıklar

Yatak odalarında genellikle beyaz renk ya da açık renkler kullanılır ama siz tek renkli tekstil ürünleri kullanarak yatağınızı renksiz bırakmayın.

Yine de açık renk örtüler kullanmak istiyorsanız; yatağınızın üstünü desenli ve yatak odanızın canlı görünmesini engellemeyecek yastıklarla süsleyebilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar yatak odanıza anında renk getirecektir.

Yatak odası renkli yastıklar

Halılar

Yatak odanızın zemini, odanın görünümünü zenginleştirmek ve dekorasyonu tamamlamak için uygun bir alandır. Döşemeleri değiştirmek hem zahmetli hem de maliyetli. Bu işi sizin için bir halı yapabilir ve bu çok daha az maliyetli olur.

Aynı zamanda yatağınızdan kalkar kalmaz ayağınızı ilk olarak soğuk ve sert zemine basmaktansa yumuşak bir halıya basmak çok daha konforlu.

Yatak odası halı

Yatak örtüleri

Yataklarınızın üzerine nevresim haricinde örteceğiniz renkli, desenli yatak örtüleri hem yatak odanızı zenginleştirecek hem de canladıracak. Yatak odanızın daha düzenli görünmesi için size yardımcı olacak yatak örtülerinin odanızın dekorasyonuna ve yastıklarınıza uygun renklerde ve desenlerde seçerseniz odanız çok daha şık görünecektir. 

Yatak örtüleri

Tablolar

Yatak odasında dolabın olmadığı kısımdaki duvarlar genellikle boş kalıyor. Artık çoğu sıfır konut projesinde giyinme dolabı ya da giyinme odası olduğunu düşünürsek yatak odası duvarlarının cansız kalmaması için tablolar imdadımıza yetişiyor.

Yatak odasının tek bir duvarını desenli ve renkli bir duvar kağıdı ile kaplayıp, üstüne kağıdın rengine uygun tablolar asarsanız duvarınızda ne kadar şık durur bir düşünün.

Yatak odası tablo

Mumlar ve mumluklar

Mumlar her evin dekorasyonunu tamamlayan ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlayan kurtarıcı dekoratif ürünlerdir. Odanızın ya da koyacağınız alanın büyüklüğüne göre mumun boyutunu seçmeniz yeterli. Bir de odanızın rengine göre seçerseniz odanın tek eksiğinin mum olduğunu, daha önce neden almadığınızı sorgulayabilirsiniz.

Özellikle dekoratif mumluklarla beraber kullanacağınız mumlarınız odanızda farklı bir ambiyans oluşmasını sağlayacaktır. İster makyaj masanıza, ister komidininizin üstüne, isterseniz de odanızın köşe kısımlarına yere koyabilirsiniz.

Yatak odası mum

Benzer haberleri okumak için İpuçları kategorimizi inceleyebilirsiniz.